Grand Theft Auto VI oficjalnie zapowiedziane. MAMY TRAILER 1

Oficjalne logo Grand Theft Auto VI z zapowiedzią na rok 2025

Po ponad 10 latach od czasu premiery Grand Theft Auto V doczekaliśmy. Oficjalna zapowiedź Grand Theft Auto VI już za nami! Choć nie do końca wyszło tak jak to planowano… Niecały miesiąc temu, studio Rockstar Games, z okazji swojego 25-lecia ogłosiło, że wczesny grudzień będzie momentem, w którym na światło dzienne wyjdzie pierwszy zwiastun kolejnego Grand Theft Auto. Producent nigdy wcześniej nie odniósł się do produkcji jako “VI”, więc tak na prawdę nie mięliśmy 100% pewności co do nazwy gry. Swoją drogą jest to dość śmieszne, kiedy sobie pomyślimy, że jest to zapowiedź… zapowiedzi jaką miał być Trailer.

Kiedy nadszedł grudzień, wszyscy czuliśmy, że wielka chwila już lada moment, wtedy poznaliśmy datę. Rockstar Games podało informację, że Trailer 1 pojawi się we wtorek, 5 grudnia o godzinie 9 rano czasu wschodniego (strefa czasowa ET, w której leży Nowy Jork, gdzie znajduje się siedziba studia Rockstar Games). Miała to być godzina 15:00 naszego czasu środkowoeuropejskiego CET. Wielkie odliczanie się rozpoczęło…

Grand Theft Auto VI – Trailer 1

W ostatnich dniach doszło do niewielkich przecieków z rąk członków rodziny jednego z pracowników studia. Na domiar złego, jakby to było za mało… sam trailer wyciekł na X (Twitterze) na około 15 godzin przez planowaną premierą. W związku z tym studio Rockstar Games postanowiło samo udostępnić zwiastun oficjalnie. Nie było już sensu tego szukać po internecie i blokować. Część osób zdążyła go zobaczyć i utworzyć własne kopie. Rockstar zatem się poddał i udostępnił materiał około północy z dnia 4 na 5 grudnia 2023.

Bez dalszego przedłużania – Oto materiał wideo, na który wielu z nas czekało ponad 10 lat:

Grand Theft Auto VI – Trailer 1

Potwierdziło się wiele dotychczasowych przecieków. Mamy miasto Vice City oraz 2 bohaterów. Wiemy, że jedną z nich jest kobieta o imieniu Lucia. Imienia mężczyzny nie usłyszeliśmy w zwiastunie, ale przecieki mówiły, że brzmi ono Jason. Nie brakuje szybkich samochodów, pościgów policyjnych, pięknych wschodów słońca nad oceanem, aligatorów ani wielkiego miasta wypełnionego dziwakami pokroju tych ze słynnych nagłówków w stylu “Florida man”. Na długo wyczekiwaną przygodę w Vice City będziemy musieli zaczekać jeszcze do roku 2025.

Sam trailer nie zdradza nam nic poza rokiem premiery, nie dowiemy się z niego na jakich platformach ukaże się gra. Według informacji prasowej udostępnionej przez wydawcęTake-Two Interactive Software, Grand Theft Auto VI zostanie wydane na konsole Sony PlayStation 5 oraz Microsoft Xbox Series X|S. Wydawca nie wspomina o wydaniu na komputery osobiste, ale kto zna ich sposób działania, ten wie, że to norma u Take Two i Rockstar Games. Konsole mają u nich pierwszeństwo, na wersję PC najprawdopodobniej zmuszeni będziemy poczekać do roku 2026.

Podobnie było w przypadku Red Dead Redemption 2, które w 2018 roku trafiło na konsole, a premiera wersji PC miała miejsce rok później w 2019 roku. Z kolei na PC-tową wersję Grand Theft Auto V trzeba było poczekać aż 1,5 roku od czasu pierwszej premiery 17 września 2013 roku na konsole Sony PlayStation 3 oraz Microsoft Xbox 360. Listopad 2014 roku przyniósł wersje na konsole nowej wówczas generacji, czyli Sony PlayStation 4 oraz Microsoft Xbox One. Wraz z wydaniami na nowe konsole miała się ukazać wersja PC, lecz ta została przełożona na kwiecień 2015 roku.

A wracając do Trailera, pamiętajmy, że jest on podpisany numerem 1, co oznacza, że przed nami kolejne. GTA V miało ich aż 4. Czymś Rockstar będzie musiał utrzymać naszą uwagę do czasu premiery, więc zwiastunów się jeszcze naoglądamy do czasu premiery.

No to co? Pora uzbroić się w cierpliwość (o ironio, po 10 latach czekania…) do roku 2025. Czekamy!

Źródło: YouTube (Rockstar Games); Take-Two Interactive Software

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!