Green Cell na IFA 2019 w Berlinie. Polska firma zaskakuje swoimi nowościami

Green Cell na IFA 2019 w Berlinie. Polska firma zaskakuje swoimi nowościami

Firma Green Cell cieszy się na rynku coraz to większą popularnością. Sam korzystam ze sporej liczby sprzętów tej firmy i tak naprawdę złego słowa o nich powiedzieć nie mogę. Oczywiście firma ta pojawiła się także na targach IFA 2019 w Berlinie i zaprezentowała światu sporo nowości. Przyjrzyjmy się im bliżej!

Green Cell Power Source

Power Source jest tak naprawdę produktem, który został pokazany na chwilę przed IFA 2019, ale dopiero w Berlinie sporo osób mogło wziąć ładowarkę we własne ręce i zobaczyć jak wygląda w rzeczywistości. Sprzęt ten posiada wyjście USB typu C, port USB typu A z Ultra Charge oraz dwa porty USB typu A wspierające prąd do 2,4 A. Green Cell Power Source to ładowarka, która może naładować praktycznie wszystko. Przede wszystkim na uwagę zasługuje wsparcie dla mocy aż 60 W na porcie USB typu C. Tym samym jest to niewielka kostka, która bez problemu naładuje większość laptopów wspierających Power Delivery oraz MacBooki. W tym samym czasie ładować możemy telefon z QC 3.0 oraz dwa dodatkowe urządzenia. Robi wrażenie prawda? Power Source już teraz skradł moje serce i zapewne już niedługo zdecyduję się na jego zakup!

green cell power source

Zobacz także: Green Cell Power Source to must have gadżeciarza [mini recenzja]

Green Cell PowerPlay 10

Nowy power bank firmy Green Cell został wyposażony w ogniwo o pojemności 10000 mAh. To w zupełności wystarczy, aby naładować nasz smartfon kilkukrotnie, ale PowerPlay 10 to nie tylko bank energii przeznaczony dla smartfonów. Ładowarka otrzymała dwa porty USB typu A wspierające Ultra Charge oraz port microUSB i USB typu C. Co ciekawe USB C wspiera dwukierunkowe ładowanie, a co za tym idzie przy pomocy tego portu możemy ładować zarówno samego power banka jak i inne urządzenia. Nowość Green Cell pozwala nam na ładowanie przez USB C z mocą nawet 18 W. Tym samym bez problemu wydłużymy pracę większości laptopów. PowerPlay 10 do sprzedaży trafi w najbliższym czasie, a trochę później na rynku powinna zadebiutować także wersja 20000 mAh.

Green Cell USB GC RAY

Czymś co naprawdę bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło są kable USB GC RAY. Na rynek trafią wersję zarówno z USB C, mikroUSB jak i Lightning. To pozwoli nam naładować praktycznie każde urządzenie jedynie przy pomocy przewodów firmy Green Cell. Tym co wyróżnia USB GC RAY na tle konkurencji są niewielkie diody LED umiejscowione dookoła złącza. Z jednej strony nie świecą one na tyle mocno by być uciążliwe w całkowitej ciemności czy w nocy, a z drugiej Green Cell postanowił wykorzystać inny kolor oświetlenia dla każdego z typów kabla. Po co to komu? Odpowiedź na to pytanie jest niezwykle prosta – już nigdy więcej nie będziemy musieli zastanawiać się nad tym, który z kabli podłączonych do ładowarki pasuje do naszego urządzenia. Proste i jednocześnie genialne.

Green Cell Power Stream

Ostatnia z nowością jest czymś stworzonym dla posiadaczy urządzeń Apple. Green Cell Power Stream to kabel USB C na Lightning z certyfikatem Apple MFI. Certyfikat ten gwarantuje użytkownikowi perfekcyjne działanie z kompatybilnymi urządzeniami giganta z Cupertino. Wykorzystując Power Stream i ładowarkę o mocy 18 W jesteśmy w stanie w zaledwie 30 minut naładować iPhone XS Max, XS, X, XR, 8 Plus czy 8 aż do 50%. Dodatkowo możemy wykorzystać go także do przesyłania plików pomiędzy iPhonem i sprzętem z USB typu C.

Co myślicie o nowościach firmy Green Cell? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!