GSMA nie zwróci wystawcom pieniędzy za odwołane targi MWC 2020!

MWC 2020

Od ponad tygodnia cały świat technologiczny przeżywa odwołanie targów MWC 2020. Wiele osób czekało na to, lecz niestety, z powodu koronawirusa SARS-CoV-2, organizatorzy musieli je dla bezpieczeństwa odwołać. Organizator tego wydarzenia, GSMA, ogłosiło, że wystawcy nie otrzymają zwrotu pieniędzy za to!

To trochę niedorzeczne, lecz, jakby nie patrzeć, zgodne z ich zasadami…

Koronawirus SARS-CoV-2 jest sporym zagrożeniem, który sieje panikę na całym świecie. Swoje trzy grosze wtrąca także do świata technologii, bowiem to własnie z jego powodu GSMA musiało odwołać targi technologiczne MWC 2020. Miały się odbyć, dla przypomnienia, w dniach 24-27 lutego 2020 roku w Barcelonie. W zeszły czwartek dowiedzieliśmy się o tym, że zostają one odwołane. Organizatorzy poinformowali, że wystawcy, którzy mieli być obecni na tym wydarzeniu nie otrzymają, niestety, zwrotu pieniędzy. Wynika to z ich regulaminu, tak więc, (nie)stety, różne firmy wiedziały, na co się piszą. Starają się oni jednak załagodzić sytuację i proszę ich o cierpliwość. Pod koniec marca mają przedstawić dalsze szczegóły w celu utrzymania dobrych relacji. Mam nadzieję, że mają sensowne rozwiązanie tej sytuacji, inaczej wystawcy nie będą już tacy chętni na dalszy udział w tym wydarzeniu.

targi MWC

Warto przeczytać: Google ostrzega użytkowników przed instalowaniem Usług Google na niecertyfikowanych urządzeniach (Huawei)

Warto dodać, że opłata za uczestnictwo, w zależności od wielkości stoiska, wynosi od 14 tysięcy do ponad 14 milionów dolarów. W tamtym roku organizatorzy zarobili 500 milionów dolarów z tych opłat. To naprawdę ogromna kwota! Można zatem się domyślać, że w grę tutaj wchodzą naprawdę niemałe kwoty. Szczególnie stratni mogą być na tym mniejsi wystawcy, myśleli, że to pomoże im zdobyć popularność, a okazało się, że zamrozili pieniądze. Jestem bardzo ciekaw tego, jakie rozwiązanie tej sytuacji planują wprowadzić organizatorzy. Czy targi odbędą się w innym terminie? A może opłata ta zostanie przetrzymana do przyszłego roku? Pozostaje nam po prostu uzbroić się w cierpliwość i poczekać do końca marca, tak jak prosi GSMA.

Jak myślicie, jakie rozwiązanie tej sytuacji zaproponuje GSMA?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!