Wiemy kiedy GTA V zostanie wydane na nowe konsole!

gta v

Grand Theft Auto V wyszło już kilka ładnych lat temu, jednak nadal jest to jedna z najpopularniejszych i najlepszych gier wideo. Już jakiś czas temu dowiedzieliśmy się, że GTA V pojawi się w nowej wersji na konsole next-gen, czyli Xbox Series S/X oraz PlayStation 5. Teraz natomiast poznaliśmy dokładną datę premiery!

GTA V na już kolejną generację konsol

Nie wiem czy dobrze pamiętacie, ale Grand Theft Auto V najpierw pojawiło się na konsolach 7. generacji – Xbox 360 czy Playstation 3. Gra wyglądała… jako-tako, ale działała i dało się pograć. Dopiero jednak następna generacja (z Xbox One i Playstation 4 na czele) miała pokazać możliwości tej gry. Faktycznie tak było, bowiem GTA wyglądało na tej generacji dobrze i grało się przyjemnie. A jednak Rockstar Games zapowiedziało, że GTA V pojawi się na next-gen!

Grand Theft Auto V na next-genie. Kiedy premiera?

Już 11 listopada GTA V pojawi się w wersji specjalnej na Xbox Series S, Series X oraz na Playstation 5. Tego samego dnia pojawi się również nowe GTA Online. W przypadku PlayStation 5, GTA Online będzie grą Free-to-Play – a przynajmniej przez pierwsze 3 miesiące.

Jak na ten moment niewiele wiemy o GTA V na nowej generacji. Dla właścicieli nowych konsol ma czekać kilka benefitów w GTA Online. Przypuszczamy, że pojawi się opcja grania w 60 klatkach na sekundę wraz z ray-tracingiem. Jestem również ciekawy czy w przypadku Xboxa gra będzie dokładnie taka sama na Series S, jak i na Series X. Przypominamy, że choć Series S ma ten sam procesor, co większy brat, tak układ graficzny jest 3x słabszy.

Czekacie na nowe GTA V? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: GameSpot przez Tabletowo

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!