PlayStation 5 drożeje. I nie mówię tutaj o cenach z dodatkami…

playstation 5

Zakup konsoli PlayStation 5 wymaga od zainteresowanej osoby większego zaangażowania, niż ma to miejsce w przypadku innej elektroniki. Teraz okazuje się jednak, że oficjalna cena PS5 wzrasta (co i tak nie poprawi raczej dostępności w sklepach).

PlayStation 5 w wyższych cenach

Konsola zadebiutowała w naszym kraju w zeszłym roku, lecz popyt na nią jest tak duży, że każda nowa partia wyprzedawana jest na pniu w mgnieniu oka. W chwili premiery PlayStation 5 zostało wycenione, w zależności od wariantu, na 2299 zł (standard) i 1849 zł (Digital Edition). Nie wiem jednak, czy ktokolwiek kupił nowe urządzenie Sony w tych cenach, gdyż większość sklepów oferuje PS5 w zestawach z grami i akcesoriami.

playstation 5 produkty
Rodzina produktowa PS5

Teraz okazuje się, że “bazowa” cena nowych konsol wzrośnie. Jak zauważył serwis PPE, w sklepie RTV Euro AGD można zobaczyć już PlayStation 5 w nowych cenach:

  • PS5 za 2399 zł,
  • PS5 Digital Edition za 1949 zł.

nowe ceny playstation 5 w rtv euro agd
Nowe ceny PS5 w RTV Euro AGD

Oznacza to, że sama konsola w Polsce będzie droższa o 100 zł, niż miało to miejsce w czasie premiery. Oczywiście nie wierzę, by jakikolwiek sklep udostępnił klientom urządzenia w tych cenach. Raczej nadal będą pojawiać się zestawy, które teraz po prostu podrożeją. Co i tak raczej nie wpłynie na większą dostępność PlayStation 5 na półkach sklepowych – fani są mocno zdeterminowani, żeby w końcu dostać nowy gadżet w swoje ręce.

Przyznam szczerze, że taka sytuacja jest dla mnie nowością. Zwykle kilka miesięcy po premierze jakiegoś urządzenia pojawiały się pierwsze promocje, by jeszcze bardziej podkręcić sprzedaż. A tutaj mamy sytuację całkowicie odwrotną i PlayStation 5 zamiast zacząć tanieć, to drożeje. Tym oto sposobem mój plan na zakup tej konsoli, gdy już rynek się nasyci i cena zacznie spadać po kilku miesiącach runął…

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!