Half-Life: Alyx na pierwszym zwiastunie. Ja jestem pod niemałym wrażeniem!

half-life alyx trailer

Valve wydało pierwszy zwiastun swojej nadchodzącej gry. Half-Life: Alyx będzie niejako spin-offem głównej serii, który przedstawi to uniwersum z nieco innej perspektywy. Czy posiadacze gogli VR mają na co czekać? Póki co zanosi się na to, że tak!

Tak, będzie to produkcja stworzona z myślą o VR. Tak, Half-Life: Alyx wygląda świetnie.

Spodziewałem się, że to co pokaże nam Valve będzie dobre, jednak jak odpaliłem zwiastun, to byłem pod wrażeniem. Ten niespełna dwuminutowy trailer pokazał to, jak powinny wyglądać gry VR. Żeby działało to najlepiej, wirtualna rzeczywistość musi być podstawą, a nie czymś dołożonym na koniec. Płaskie gry, przerobione na VR nie mają takiej immersji, jak ta pokazana w Half-Life: Alyx. Zresztą zobaczcie to na własne oczy!

Co najbardziej mi się podoba w mechanice tej gry? Swoboda jaką będzie miał gracz. Możliwość chwytania przedmiotów, zrzucania rzeczy z półek i tym podobne akcje, dotychczas nie były częstym widokiem w grach. Tutaj bez problemu możemy podnieść broń czy amunicję leżącą gdziekolwiek. I nie wygląda to wcale jak rzecz zrobiona na siłę, jest to w pełni naturalne.

Czy będzie to tak przełomowa gra, jak poprzednie odsłony? Zdecydowanie ma na to szanse! 

Będzie to jedna z pierwszych, tak głośnych produkcji VR. Half-Life: Alyx zapewne namówi wiele osób do zakupu zestawu wirtualnej rzeczywistości i spopularyzuje nieco tą technologię. Może stanowić także początek powrotu serii Half-Life, bo jeśli gra odniesie sukces, to na pewno wyjdą kolejne gry z tego uniwersum. Takie słowa padły z ust Davida Speyrera, który udzielił wywiadu dla The Verge.

half-life alyx gameplay

Zobacz też: EA oraz Valve nawiązują współpracę. Co to oznacza dla graczy?

Co ważne, Valve nie wymusza na graczach kupna zestawu Valve Index. Gra będzie działać także we współpracy z HTC Vive, Oculus Rift czy tańszymi goglami kompatybilnymi z Windows Mixed Reality. PSVR odpadają, bo gra raczej nie pojawi się na konsoli Sony. Cieszą mnie też wymagania sprzętowe, które nie są zbyt wysokie. Gra będzie działać na zestawie składającym się z procesora Intel i5-7500, AMD R5 1600 lub mocniejszych procesorów, kart GeForce GTX 1060 lub Radeon RX 580, bądź mocniejszych posiadających ≥6 GB VRAM. Do tego będzie potrzebny Windows 10 i 12 GB RAM-u. Premiera odbędzie się w marcu 2020 roku. Przedsprzedaż już ruszyła, dodatkowo do końca listopada gra jest tańsza o 10%. Teraz zapłacimy za nią 193,49 zł, gdy promocja się skończy będzie to 214,99 zł. Half-Life: Alyx znajdziecie na Steam, pod tym linkiem! Premiera odbędzie się w marcu 2020 roku.

Jak wrażenia? Czy ktoś po obejrzeniu trailera kupił grę, czy wstrzymujecie się do zobaczenia pierwszych recenzji?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!