Zobacz jak Harmony OS 2.0 działa na Huawei Mate X2 [VIDEO]

huawei mate x2

Harmony OS 2.0 to autorskie oprogramowanie Huawei, które docelowo ma zastąpić Androida na urządzeniach tego producenta. Obecnie jest już w ostatniej fazie testów i do finalnego odbiorcy ma trafić już w czerwcu tego roku. Teraz pojawiło się wideo pokazujące jak system wygląda na Huawei Mate X2!

Harmony OS 2.0 na Huawei Mate X2

Jak możecie zauważyć na powyższym filmiku, wygląd interfejsu Harmony OS 2.0 nie odbiega zbytnio od Androida. Gdyby ktoś nie powiedział, że to jest inne oprogramowanie, to ciężko nawet zauważyć różnice, jeśli spojrzymy na pasek powiadomień lub ikony. Przesuwanie w dół na ekranie uruchamia wyszukiwarkę (którą w wersji globalnej zapewne zostanie Petal Search).

Panel sterowania (Control Center) jest uruchamiany poprzez przesunięcie palcem od prawego, górnego rogu ekranu smartfona Huawei, natomiast powiadomienia można wyświetlić wykonując ten sam gest po przeciwnej stronie ekranu. Wygląda też na to, że Harmony OS 2.0 będzie w trochę innej formie wyświetlał widgety, niż ma to miejsce w Androidzie – te będą oferowały więcej możliwości interakcji, bez konieczności otwierania aplikacji im przypisanych.

Można też zauważyć, że sterowanie w systemie Huawei także będzie odbywało się przy pomocy gestów (wstecz na bocznych krawędziach). Same aplikacje, które zostały uruchomione (np. Kalendarz), także nie wykazują znaczących różnic względem androidowych wersji. Niestety wciąż nie wiemy zbyt wiele o tym, jak całe oprogramowanie będzie zachowywać się także na mniejszych urządzeniach – w końcu Mate X2 to dość specyficzny smartfon i tutaj logika działania może być trochę inna, niż na klasycznym telefonie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!