HarmonyOS oraz Android na jednym urządzeniu? Tak mają wyglądać przyszłe smartfony Huawei

HarmonyOS oraz Android na jednym urządzeniu? Tak mają wyglądać przyszłe smartfony Huawei

Przyznam szczerze, że odkąd pierwszy raz usłyszałem o HarmonyOS temat ten wyjątkowo mnie ciekawi. Huawei pracujący przez kilka lat w tajemnicy nad własnym systemem mobilnym chce teraz nawiązać realną walkę z Androidem oraz iOS. Oczywiście użytkownicy mogą nie chcieć korzystać z HarmonyOS, ale co jeśli chiński producent postanowi dać im wybór?

Dwa systemy na jednym urządzeniu

Pomysł ten wydaje się genialny w swojej prostocie. Według najświeższych plotek Huawei Mate 40 i Huawei Mate 40 Pro mają pracować zarówno pod kontrolą HarmonyOS jak i Androida. I nie oznacza to wcale, że na rynek trafią dwie wersje tych urządzeń. Smartfony będą najzwyczajniej w świecie posiadać dwa systemy, które będziemy mogli zmieniać w praktycznie dowolnym momencie. W dzisiejszych czasach telefony mają wręcz ogromne przestrzenie na pliki użytkownika, a co za tym idzie bez problemu znajdzie się na nich miejsce zarówno na Androida jak i HarmonyOS.

Huawei Mate 30
Huawei Mate 30

Zobacz także: Recenzja iPhone 11 Pro: gdyby nie cena, to może bym się nawrócił na Apple

Oczywiście jeśli Huawei nie dojdzie do porozumienia z rządem Stanów Zjednoczonych i Donaldem Trumpem to system z zielonym robocikiem nadal może nie posiadać usług Google. Niemniej jednak ciężko powiedzieć jak działać będzie HarmonyOS. Może system ten będzie na tyle dopracowany, że podbije serca użytkowników? Czas pokaże.

Co ciekawe gigant z Państwa Środka chce zastosować rozwiązanie to nie tylko w nowych urządzeniach, ale także tych, które już od dłuższego czasu są dostępne w regularnej sprzedaży. Huawei jest świadomy tego, że starsze modele albo nie otrzymują aktualizacji Androida albo nowe wersje systemu z zielonym robocikiem spowalniają działanie takiego smartfona. I tutaj rozwiązaniem problemu mógłby być właśnie HarmonyOS, którego chiński producent mógłby dodać właśnie w jednej z aktualizacji. Według plotek Huawei już teraz testuje swój pomysł na wybranych urządzeniach. Jeśli testy będą pomyślne to w bliżej nieokreślonej przyszłości możemy zobaczyć przejęcie części rynku mobilnego właśnie przez HarmonyOS. Kiedy to się stanie? Tego niestety nie wiemy. Pozostaje nam uzbroić się w odrobinę cierpliwości!

Co myślicie o HarmonyOS? Czy waszym zdaniem system ten ma szansę zdobyć uznanie użytkowników? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!