#hello5G od Orange w Koninie i kolejnych rejonach Lublina

5g
(fot. George Pak z Pexels)

Operator Orange poinformował, że sieć #hello5G została udostępniona zarówno w Koninie, jak i w kolejnym obszarach Lublina. To pozwoli większej liczbie mieszkańców korzystać z bardzo szybkiego internetu poza domem.

#hello5G w Koninie i w Lublinie

5G od Orange dotarło do kolejnych miejsc w Polsce. Do listy już można dopisać Konin. Co warto, zasięgiem objęto całe miasto i okolice, co sprawia, że dostęp do sieci ma ponad 100 tysięcy osób. Umożliwia to aż 25 stacji bazowych.

#hello5G w Lublinie wystartowało już w lipcu. Do 33 stacji bazowych dodano teraz kolejne 29. To sprawia, że kolejne dzielnice tego miasta zostały objęte zasięgiem nowej sieci Orange. Dzięki temu już cały Lublin ma możliwość podłączenia do usługi. Dostęp do szybkiego internetu #hello5G to nawet transfery dochodzące do 390 Mb/s, co jest naprawdę imponującym wynikiem.

orange 5g
Stacja bazowa #hello5G od Orange w Lublinie (fot. Orange)

A co to #hello5G? Orange tłumaczy:

#hello5G to pierwsza propozycja dla klientów Orange Polska zachęcająca do wkroczenia do świata 5G, oparta na dynamicznym przydzielaniu pasma. Wraz z rozwojem 5G, po udostępnieniu przez regulatora docelowych dla tej technologii w Europie pasm radiowych, wykorzystywana obecnie na potrzeby #hello5G częstotliwość pomoże w zapewnieniu optymalnego zasięgu sieci m.in. wewnątrz budynków.

Z #hello5G można korzystać w 46 miastach i 492 mniejszych miejscowościach rozlokowanych na terenie całego kraju. Sumarycznie dostęp do tej sieci ma ponad 6,3 mln osób.

Źródło: Biuro Prasowe Orange

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!