W HiSense Laser TV to ekran jest głośnikiem!

HiSense Laser TV

Firma HiSense właśnie zaprezentowała nowości, które trafią na polski rynek. Najciekawszym produktem z pewnością jest Laser TV, czyli telewizor laserowy z ekranem 4K, który również jest głośnikiem. Zaciekawieni?

HiSense Sonic Screen Laser TV

Firma HiSense już w 2016 roku wyprodukowała pierwszy na świecie laserowy telewizor o krótkim rzucie DLP 4K. Teraz natomiast na rynek trafił model HiSense 88L5V – pierwszy na świecie telewizor laserowy z sonicznym ekranem dostępny w sprzedaży globalnej. Jak mówi marka:

Nowy Sonic Screen Laser TV to kolejny przełom technologiczny w dziedzinie telewizorów laserowych zaprezentowany przez Hisense. W najnowszym modelu dźwięk wydobywa się bezpośrednio z ekranu, a membrana głośnika wyposażona w system DML wibruje na całej jego powierzchni o komorowej strukturze, co gwarantuje dźwięk 360 stopni – idealnie rozproszony na wszystkie strony.

hisense laser tv

W ekran wbudowano 100 tysięcy jednostek audio, które mają sprawić, że obraz i dźwięk są w pełni zintegrowane. To właśnie technologia DML ma odróżnić ten sprzęt od pozostałych i dać klientom niezapomniane wrażenia. Co ważne, dźwięk jest przestrzenny 360 stopni, a maksymalna głośność wynosi 90 dB.

Obraz natomiast wyświetlany jest na ekranie o przekątnej 88 cali i rozdzielczości 4K. Oczywiście nie zabrakło HDR oraz technologii MEMC. Jak twierdzi producent, dzięki temu, że obraz na ekranie jest odbijany, a nie bezpośrednio wyświetlany w kierunku widza, Sonic Screen Laser TV jest przyjazny dla wzroku i mniej męczy oczy nawet podczas długich maratonów filmowych. HiSense zaznacza, że kolory również mają wyglądać świetnie, a sam sprzęt ma dostęp do takich aplikacji jak CDA.PL, Netflix, YouTube czy Amazon Prime Video.

hisense laser tv

Telewizor ma trafić do Polski już w lipcu bieżącego roku. Przypuszczam, że chwilę przed sprzedażą poznamy jego cenę. Ciekawi mnie natomiast, jak wysoka ona będzie – wszak mamy tu do czynienia z kompletnie innym sprzętem niż u konkurencji.

Jak Wam się podoba HiSense Laser TV? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: Informacja prasowa

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!