HIT: Kangurek Kao za darmo w Epic Games Store!

Kangurek Kao
(fot. Tate Multimedia)

Dobrze, że wstrzymywałem się z zakupem Kangurka Kao na Steam Decka. Otóż jak się okazuje, gra będzie dostępna kompletnie za darmo w Epic Games Store!

Kangurek Kao za darmo

Kangurek Kao (Kao the Kangaroo) to gra zręcznościowa, którą mogą znać ciut starsi czytelnicy, bowiem niegdyś był to popularny tytuł polskiego studia Tate Multimedia. Jak się okazuje, twórcy wrócili do pracy i niedawno wydali nową odsłonę, o czym Was informowaliśmy. Sam grę zakupiłem na Xboxa, gdzie chwilę pograłem i mi się spodobała. Jednak nie mam za bardzo czasu grać na konsoli stacjonarnej i myślałem nad ponownym zakupem ale właśnie na Steam Decka, gdzie granie właśnie w tego typu gry jest cudowne.

Jak się okazuje, już nie muszę gry kupować, bowiem od 4 do 11 maja gra Kangurek Kao (2022) będzie dostępna za darmo w Epic Games Store! Wraz z Kangurem, do odebrania będzie Horizon Chase Turbo oraz Against All Odds. W tych dniach należy zalogować się na swoje konto Epic i przypisać sobie te gry.

Kangurek Kao
(fot. Tate Multimedia)

Dziwne, że gra będzie rozdawana za darmo tak szybko, wszak premiera miała miejsce niecały rok temu. No cóż, pozostaje się cieszyć, bowiem jest to dobry tytuł do ogrania właśnie na Steam Decku. Na Linuksie Kao the Kangaroo może pochwalić się statusem “Platyna”.

Jak uruchomić Kangurka Kao z Epica na Steam Decku? To proste! Przechodzimy do trybu desktopowego i włączamy aplikację Discover (po polsku: Odkrywca). Następnie wyszukujemy program Heroic Launcher. Jest to alternatywny launcher i instalator dla gier z Epic Games Store oraz GOG na Linuksie. Logujemy się na swoje konto Epic i po chwili pojawi się biblioteka przypisanych gier. Następnie odszukujemy Kao the Kangaroo i klikamy zainstaluj. Warto podczas instalacji zaznaczyć “Dodaj do Steam”. Wtedy to gra będzie dostępna w launcherze Steam w trybie konsolowym.

Źródło: Epic

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!