HMD Global już 4 sierpnia zaprezentuje w Chinach nową budżetową Nokię!

HMD Global już 4 sierpnia zaprezentuje w Chinach nową budżetową Nokię!

Smartfony Nokia nie cieszą się zbyt dużą popularnością w Chinach tak naprawdę z jednego powodu – HMD Global od ponad roku nie wprowadziło na tamtejszy rynek jakiegokolwiek urządzenia. Teraz jednak sytuacja ma się zmienić, ponieważ już 4 sierpnia odbędzie się konferencja, na której zobaczymy nowy sprzęt stworzony z myślą o Państwie Środka!

Czym tym razem chce nas zaskoczyć HMD Global?

Wprawdzie opublikowany w sieci oficjalny plakat zapowiadający premierę nowego smartfona Nokii zdradza nam tylko datę, godzinę premiery oraz to, że sprzęt ten zadebiutuje w niebieskiej wersji kolorystycznej, ale w sieci już teraz pojawiły się plotki na temat tego urządzenia. Bardzo możliwe, że tajemnicza nowość HMD Global to odnaleziona jakiś czas temu w bazie danych TENAA Nokia TA-1258. I tak naprawdę przecieki te są bardzo prawdopodobne i myślę, że to właśnie ten smartfon zostanie zaprezentowany światu już 4 sierpnia tego roku.

HMD Global już 4 sierpnia zaprezentuje w Chinach nową budżetową Nokię!

Co wiemy na jego temat? Przede wszystkim za wydajność ma być odpowiedzialny ośmiordzeniowy procesor nieznanego producenta o taktowaniu do 1,6 GHz na rdzeniu. Jednostka ta będzie wspierana przez zaledwie 2 GB RAM-u, a co za tym idzie będzie to sprzęt stworzony z myślą o użytkownikach, którzy korzystają z telefonu do naprawdę podstawowych zadań. Coraz to więcej budżetowców debiutuje z 3 GB, a nawet 4 GB RAM-u i miejmy nadzieję, że już niedługo stanie się to standardem.

Zobacz także: Nokia 8.3 5G trafiła do przedsprzedaży w Wielkiej Brytanii

Na pliki natomiast przeznaczone zostanie 32 GB pamięci wewnętrznej. Na froncie znajdziemy ekran IPS LCD o przekątnej 6,99 cala oraz rozdzielczości HD+ (1440 x 720 pikseli). Całość ma działać dzięki baterii o pojemności 3040 mAh. Na tę chwilę zagadką pozostaje oczywiście cena. Niemniej jednak jeśli HMD Global chce nawiązać walkę z konkurencją na chińskim rynku to musi zaoferować użytkownikom bardzo dobry stosunek ceny do możliwości. Czy tak będzie w rzeczywistości? Tego zapewne dowiemy się już 4 sierpnia!

Czego oczekujecie po nowości Nokii? Czekacie na premierę tego urządzenia? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!