HMD Global może już niedługo wprowadzić na rynek Nokię 2.4

Nokia 2.3

Nokia 2.3 trafiła do sprzedaży w naszym kraju w styczniu tego roku. Budżetowiec ten został wyceniony na 549 zł i miał podbić serca najmniej wymagających użytkowników. Wszystko wskazuje na to, że HMD Global pracuje nad kolejną generacją tego sprzętu i już niedługo możemy doczekać się jego premiery!

Nokia 2.4 nadchodzi!

W Geekbench pojawił się smartfon oznaczony jako HMD Global Wolverine. I najprawdopodobniej urządzenie to jest niczym innym jak właśnie Nokią 2.4, która w bliżej nieokreślonej przyszłości powinna zostać zaprezentowana światu. Nadchodząca nowość zdobyła w teście jednego rdzenia 136 punktów oraz w teście wielu rdzeni 497 punktów. To oczywiście pokazuje nam, że smartfon ten będzie typowym budżetowcem i nie możemy oczekiwać po nim zbyt wiele. Najprawdopodobniej Nokia 2.4 będzie napędzana przez ośmiordzeniowego MediaTeka Helio P22. Warto tutaj przypomnieć, że Nokia 2.3 otrzymała MediaTeka Helio A22, a co za tym idzie wzrost wydajności w codziennym użytkowaniu powinien być zauważalny.

HMD Global może już niedługo wprowadzić na rynek Nokię 2.4

Geekbench zdradza nam także, że nadchodząca nowość HMD Global będzie pracować pod kontrolą Androida 10. Smartfon ten powinien otrzymać także 2 GB RAM-u, ale liczę na to, że doczekamy się wprowadzenia do sprzedaży także mocniejszego wariantu z 3 GB RAM-u. Oczywiście Nokia 2.4 będzie typowym budżetowcem, ale jednocześnie nawet najtańsze urządzenia stają się coraz to mocniejsze i tego zapewne oczekują także sami użytkownicy.

Zobacz także: Nokia 8.3 5G trafiła do przedsprzedaży w Wielkiej Brytanii

Kiedy możemy spodziewać się premiery nowości HMD Global? Tego zapewne dowiemy się dopiero w nadchodzących tygodniach. Z racji tego, że Nokia 2.4 pojawiła się już w Geekbench bardzo możliwe, że smartfon ten jest w fazie masowej produkcji i jego premiera może być bliżej niż mogliśmy się tego spodziewać. Pozostaje nam uzbroić się w jeszcze odrobinę cierpliwości!

Na zdjęciu głównym znajduje się Nokia 2.3.

Co myślicie o Nokii 2.4? Czekacie na premierę tego urządzenia? Korzystacie na co dzień z budżetowych smartfonów? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!