Strona główna Producenci Nokia HMD Global może już niedługo wprowadzić na rynek Nokię 2.4

HMD Global może już niedługo wprowadzić na rynek Nokię 2.4

-

Nokia 2.3 trafiła do sprzedaży w naszym kraju w styczniu tego roku. Budżetowiec ten został wyceniony na 549 zł i miał podbić serca najmniej wymagających użytkowników. Wszystko wskazuje na to, że HMD Global pracuje nad kolejną generacją tego sprzętu i już niedługo możemy doczekać się jego premiery!

Nokia 2.4 nadchodzi!

W Geekbench pojawił się smartfon oznaczony jako HMD Global Wolverine. I najprawdopodobniej urządzenie to jest niczym innym jak właśnie Nokią 2.4, która w bliżej nieokreślonej przyszłości powinna zostać zaprezentowana światu. Nadchodząca nowość zdobyła w teście jednego rdzenia 136 punktów oraz w teście wielu rdzeni 497 punktów. To oczywiście pokazuje nam, że smartfon ten będzie typowym budżetowcem i nie możemy oczekiwać po nim zbyt wiele. Najprawdopodobniej Nokia 2.4 będzie napędzana przez ośmiordzeniowego MediaTeka Helio P22. Warto tutaj przypomnieć, że Nokia 2.3 otrzymała MediaTeka Helio A22, a co za tym idzie wzrost wydajności w codziennym użytkowaniu powinien być zauważalny.

Geekbench zdradza nam także, że nadchodząca nowość HMD Global będzie pracować pod kontrolą Androida 10. Smartfon ten powinien otrzymać także 2 GB RAM-u, ale liczę na to, że doczekamy się wprowadzenia do sprzedaży także mocniejszego wariantu z 3 GB RAM-u. Oczywiście Nokia 2.4 będzie typowym budżetowcem, ale jednocześnie nawet najtańsze urządzenia stają się coraz to mocniejsze i tego zapewne oczekują także sami użytkownicy.

Zobacz także: Nokia 8.3 5G trafiła do przedsprzedaży w Wielkiej Brytanii

Kiedy możemy spodziewać się premiery nowości HMD Global? Tego zapewne dowiemy się dopiero w nadchodzących tygodniach. Z racji tego, że Nokia 2.4 pojawiła się już w Geekbench bardzo możliwe, że smartfon ten jest w fazie masowej produkcji i jego premiera może być bliżej niż mogliśmy się tego spodziewać. Pozostaje nam uzbroić się w jeszcze odrobinę cierpliwości!

Na zdjęciu głównym znajduje się Nokia 2.3.

Co myślicie o Nokii 2.4? Czekacie na premierę tego urządzenia? Korzystacie na co dzień z budżetowych smartfonów? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej