HMD chce przenieść produkcję smartfonów Nokia do Europy

HMD chce przenieść produkcję smartfonów Nokia do Europy

HMD Global ogłosiło decyzję dotyczącą zmiany miejsca produkcji swoich smartfonów. Fińska firma powiązana z marką Nokia, robi pierwszy krok, by przywrócić produkcję telefonów w Europie.

Nokia wraca do Europy

Przeniesienie produkcji smartfonów Nokia 5G do Europy będzie stopniowym procesem, który rozpocznie się w trzecim kwartale 2023 roku. Ruch HMD Global jest spowodowany chęcią zapewnienia bezpieczeństwa i prywatności swoich telefonów. Warto zaznaczyć, że centra danych HMD, gdzie są przerwarzane i przechowywane dane klientów, znajdują się w Finlandii od 2019 roku.

nokia

Z wielką przyjemnością ogłaszamy ten pierwszy krok na naszej drodze do wprowadzenia produkcji urządzeń 5G do Europy. Marka Nokia ma dumną historię na europejskim rynku, a dzięki temu posunięciu kontynuujemy umacnianie naszej pozycji jako jedynego, dużego europejskiego dostawcy smartfonów.

mówił w komunikacie prasowym Jean-Francois Baril, współzałożyciel, prezes i dyrektor generalny HMD Global.
HMD chce przenieść produkcję smartfonów Nokia do Europy

Jednym z pierwszych produktów powstających w Europie będzie nowy smartfon 5G skierowany do przedsiębiorców stawiających na bezpieczeństwo. Ma on być oferowany wyłącznie jako produkt B2B, czyli nie kupimy go zwyczajnie w sklepach.

Źródło: gsmarena.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!