HMD Pulse+ debiutuje na rynku w wersji Business Edition. Co oferuje ten model?

HMD Pulse+ Business Edition oficjalnie
fot. producenta

Firma HMD kilka tygodni temu wprowadziła na rynek pierwsze smartfony z serii Pulse, które niejako mają zastępować smartfony Nokia. Tak się właśnie składa, że producent rozszerzył serię o kolejny model dedykowany dla odbiorców biznesowych. Oto, co oferuje HMD Pulse+ Business Edition. 

Czym wyróżnia się HMD Pulse+ Business Edition?

Jak już wspomniałem, HMD Pulse+ Business Edition skierowany jest do klientów biznesowych, ale pod względem parametrów technicznych nie zachwyca. Smartfon ma jednak inne rozwiązania, wśród których warto wspomnieć o możliwości wyłączenia zasilania po podaniu kodu PIN, szyfrowanie kodu PIN oraz blokadę sieci. Nie zabrakło również funkcji umożliwiającej blokadę folderów oraz tryb ukryty. 

Atutem jest też funkcja Firmware-Over-The-Air (FOTA) dostępna dla klientów korporacyjnych. W praktyce administratorzy IT mogą zarządzać i jednocześnie aktualizować oprogramowanie zdalnie na wszystkich urządzeniach, co ma ułatwić utrzymanie bezpieczeństwa. Usługa HMD FOTA pozwala firmom wymusić obowiązkowe aktualizacje lub zaplanować je mniej „obleganych” godzinach. Warto jeszcze wspomnieć, że wszystkie dane przechowywane są w Europie przy pomocy platformy Google Cloud Platform z siedzibą w UE, zgodnie z wymogami RODO. Omawiany model zgodny jest również z wytycznymi Android Enterprise Recommended. 

Nowy model, podobnie jak pierwowzór został skonstruowany tak, aby można było go samodzielnie naprawić. HMD umożliwia właścicielom samodzielną wymianę uszkodzonego wyświetlacza, wygiętego lub uszkodzonego portu ładowania lub zużytej baterii. Użytkownik może zamówić części zamienne w HMD Repair Hub na iFixit. 

HMD Pulse+ Business Edition oficjalnie
fot. producenta

HMD Pulse+ Business Edition oferuje 6,65-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości HD+ (720×1612 pikseli), proporcjach 20:9 oraz częstotliwości odświeżania obrazu 90 Hz. Do tego ekran oferuje jasność maksymalną na poziomie 600 nitów oraz posiada w górnej części otwór na kamerkę do selfie 8 Mpx. Na tylnym panelu ulokowany z kolei aparat główny 50 Mpx. 

Pod obudową smartfona znalazł się wykonany w 12-nm procesie technologicznym procesor Unisoc T606, który składa się z dwóch rdzeni Cortex-A75 o taktowaniu 1.6 GHz, sześciu rdzeni Cortex-A55 o taktowaniu 1.6 GHz oraz grafiki Mali-G57 MP1. Zestaw współpracuje z 6 GB pamięci RAM oraz 128 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozbudowy przy pomocy karty microSD. 

HMD Pulse+ Business Edition oferuje jeszcze Wi-Fi 5, Bluetooth 5.0, NFC, GPS, Glonass, port USB 2.0 typu C oraz akumulator o pojemności 5000 mAh z ładowaniem o mocy 10 W. Całość pracuje pod kontrolą Androida 14 z zapewnionymi aktualizacjami systemu przez 3 lata oraz aktualizacjami zabezpieczeń przez 5 lat. 

Ile kosztuje HMD Pulse+ Business Edition?

Smartfon dostępny jest już w ofercie producenta w cenie ustalonej na 200 euro (~850 złotych). 

Źródło: GSMArena

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!