Home Assistant z obsługą wielu serwerów na Androidzie

(fot. Home Assistant)
(fot. Home Assistant)

Home Assistant to ogromna platforma, która pozwala nam zintegrować wiele urządzeń i usług Smart Home w jednym miejscu i to wszystko lokalnie – w swoim domu. Jak się okazuje, najnowsze wydanie aplikacji na Androida wnosi bardzo ważne usprawnienie.

Masz wiele serwerów Home Assistant? To ułatwienie Cię zainteresuje!

Home Assistant w wersji 2023.3 na Androida dodaje bardzo ważne usprawnienie. Otóż od teraz możemy w jednej aplikacji podpiąć kilka różnych serwerów. Jest to wybawienie zwłaszcza dla tych, co zarządzają (lub po prostu korzystają) wieloma serwerami HA jednocześnie (na przykład jeden w domu, drugi w mieszkaniu czy w biurze). Aby skorzystać z funkcji, należy wejść w Ustawienia -> Aplikacja towarzysząca ->Dodaj serwer. Wyświetli się dokładnie taki sam kreator, jak przy pierwszym uruchomieniu programu.

Dodawanie nowego serwera
Dodawanie nowego serwera

Oczywiście użytkownik każdemu serwerowi może pozmieniać uprawnienia (na przykład do lokalizacji). Jest też dostęp do powiadomień push i innych dodatków. Na tym polu nie ma żadnych ograniczeń. Ponadto możemy mieszać widżety czy przełączniki z różnych serwerów na jednym ekranie (na przykład ekranie głównym czy w skrócie, na górnym pasku), co daje ogromne możliwości. Warto jednak dodać, że Wear OS nie obsłuży wielu serwerów – a przynajmniej póki co.

(fot. Home Assistant)
(fot. Home Assistant)

Pozostańmy w temacie Wear OS, bowiem i tu mamy sporo zmian. Wcześniej dodano wsparcie dla Home Assistant Assist. Teraz natomiast udostępniono opcję ustawienia, aby wyświetlać tylko ulubione encje na ekranie domowym. Dodano też powiadomienia Text to Speech. Pełny changelog macie poniżej.

Changelog
Changelog

Udostępniono także aplikację dla Windowsa 11, którą pobierzemy za pomocą Amazon Appstore. Integracja nie działa do końca dobrze, więc póki co, jest dostępna jako Preview.

(fot. Home Assistant)
(fot. Home Assistant)

Źródło: Home Assistant

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!