Honda Gold Wing to pierwszy motocykl z Android Auto!

Honda Gold Wing

Android Auto staje się powoli standardem w samochodach, również tych z niższej półki cenowej. Nie ma się co dziwić, ten “dodatek” jest bardzo wygodny i ma wiele funkcji przydatnych dla kierowców aut. Nie był on jednak dotychczas dostępny dla motocyklistów, nawet tych posiadających nowsze maszyny.

Honda Gold Wing zmienia ten trend

Honda jako pierwszy producent motocykli zdecydował się na taki ruch. Może to wśród niektórych z Was wywołać spore zdziwienie, bo jak umieścić w motocyklu nieco większy ekran i jak bezpiecznie z tego korzystać. Otóż Gold Wing to nie jest motocyklem w typie ścigacza, którym jeździ się będąc wyłożonym. Jest to motocykl turystyczny, służący raczej do pokonywania dłuższych tras we względnym komforcie. Stosując tu analogię do aut, to Hondzie Gold Wing bliżej do Mercedesa Klasy E, niż do surowego Porsche 911 GT3 RS.

Honda Gold Wing Android Auto

Wiedząc o tym, można stwierdzić, że taki system informacyjno-rozrywkowy, jakim jest Android Auto, jest jak najbardziej na miejscu. Powyżej możecie zobaczyć jak wygląda na kokpicie tego motocykla. Wygląda to całkiem nieźle w takim krążowniku, ciekawe tylko jak wygląda kwestia ergonomii użytkowania. Ponoć większa część użytkowania opiera się na komendach głosowych i “współpracy” z Asystentem Google, do czego jest wymagany na przykłąd zestaw głośnomówiący na Bluetooth.

Zobacz też: Ferrari Mondial na dnie kanału? Bardzo proszę, wystarczy wybrać się do Amsterdamu!

Jako ciekawostkę dodam, że Apple CarPlay był dostępny w tym motocyklu już od jakiegoś czasu. Android Auto będzie dostępny dla wszystkich posiadaczy obecnej generacji tego motocykla. Honda Gold Wing w tej wersji jest produkowana od 2018 roku, więc nic dziwnego, że jest przygotowana na takie dodatki. Aktualizacja jest darmowa, wystarczy odwiedzić dealera motocykla. Honda potwierdziła, że inne modele również będą w najbliższym czasie wyposażane w Apple CarPlay i Android Auto. CarPlay jest już dostępny w kultowym modelu Africa Twin, więc system integracji od Google zapewne też zagości się w tym motocyklu.

Jak myślicie, systemy integracji telefonu z motocyklami staną się standardem, czy wciąż będzie to nisza?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!