HongMeng OS nie jest systemem stworzonym na smartfony. Huawei nie zrezygnuje z Androida

Huawei

Pamiętacie jeszcze spór pomiędzy Stanami Zjednoczonymi i Donaldem Trumpem oraz firmą Huawei? Liczne sankcje uniemożliwiające amerykańskim przedsiębiorstwom współpracę z chińskim producentem? Wtedy też w sieci pojawiły się informacje o HongMeng OS, który miał być odpowiedzią giganta z Państwa Środka na Androida. Teraz sam producent temu zaprzecza.

HongMeng OS nigdy nie miał trafić na smartfony

Sytuacja wydaje się wyjątkowo zabawna. W momencie gdy Donald Trump zniósł wszystkie sankcję i pozwolił na współpracę amerykańskim przedsiębiorstwom z firmą Huawei, ta wycofuje się w licznych nowinek na temat HongMeng OS. Gigant z Państwa Środka w prawdzie nie twierdzi, że system ten nie powstaje, ale zaznaczył on, że jest to rozwiązanie multiplatformowe i co więcej nigdy nie miało trafić na smartfony. Tak, niejednokrotnie słyszeliśmy zapewnienia o tym, że HongMeng OS będzie szybszy od Androida i w momencie gdy Stany Zjednoczone nie zniosą sankcji to wszystkie nowe telefony chińskiego giganta będą działać właśnie dzięki rozwiązaniu Chińczyków.

Zobacz także: Nowy smartfon Huawei z czterema aparatmi został certyfikowany

Czyżby Huawei specjalnie informował świat o swoim własnym smartfonowym systemie w celu wystraszenia konkurencji? Wszystko na to wskazuje. Chiński gigant chciał pokazać światu, że jest w stanie funkcjonować bez Androida i co więcej twierdził on, że część firm zdecyduje się na zrezygnowanie z systemu Google na rzecz właśnie HongMeng OS. Teraz już wiemy, że Huawei tak naprawdę nie ma alternatywy dla Androida i musi liczyć na to, że zachowa licencję Google.

Czym zatem będzie HongMeng OS? Najprawdopodobniej czymś do zastosowań przemysłowym, ale tak naprawdę w tej sprawie niczego nie możemy być pewni. Bardzo możliwe, że sytuacja stanie się jaśniejsza na konferencji, która zaplanowana jest na sierpień tego roku. Pozostaje nam czekać na kolejne informacje!

Zobacz także: Huawei zainwestuje w Polsce aż 3 miliardy złotych

Co myślicie o słowach przedstawicieli Huawei? Czy czekaliście na premiere HongMeng OS? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!