Honor 30s zadebiutuje z Kirinem 820 i modemem 5G na pokładzie!

Honor 20 Pro czytnik linii papilarnych

Już od kilku dni temu wiemy, że jeszcze w marcu zadebiutuje na rynku Honor 30S, który ma wyróżniać się niezłą specyfikacją i ciekawym wyglądem. Co prawda, na jego temat nie wiemy zbyt wiele, ale z każdym dniem pojawia się w sieci coraz więcej informacji, dzięki czemu do konferencji smartfon  nie będzie miał przed nami już żadnych tajemnic. 

Nowy procesor Huawei już wkrótce zadebiutuje?

Jak sugeruje sam tytuł, Honor 30s zostanie wyposażony w procesor Kirin 820, co sprawi, że omawiany model będzie pierwszym smartfonem na świecie z tym układem. SoC będzie obsługiwał łączność 5G, a także dwie karty SIM z podwójnym trybem gotowości. W praktyce oznacza to, że jedna z kart może pracować w sieci LTE, natomiast druga w sieci 5G w tym samym czasie. 

Honor 30s zadebiutuje z Kirinem 820 i modemem 5G na pokładzie!

Nie wiadomo jeszcze, przez jaki układ graficzny zostanie wsparty Kirin 820, ale mówi się, że najprawdopodobniej będzie to Mali-G77. Układ ten jest zdecydowanie mocniejszy od tego stosowanego w flagowym Kirinie 990. Warto jeszcze dodać, że procesor zbudowany jest na rdzeniach Cortex-A76. 

Zobacz także: Honor 30 Lite pojawił się w TENAA!

Pozostała specyfikacja raczej nie zaskakuje. Honor 30s zostanie wyposażony w wyświetlacz IPS, a na jednej z krawędzi pojawi się czytnik linii papilarnych. Ponadto, rendery ukazują prostokątny moduł na tylnym panelu, w którym pojawić się mają cztery obiektywy o niewiadomych na ten moment parametrach. Urządzenie ma podobno wspierać technologię szybkiego ładowania o mocy 40 W.

Honor 30s zadebiutuje z Kirinem 820 i modemem 5G na pokładzie!

Honor 30s ma pojawić się w dwóch wersjach kolorystycznych – białej oraz pomarańczowej. Oficjalna data premiery została ustalona na 30 marca.  

Czekacie na debiut Honora 30S? Chcielibyście zobaczyć go również na naszym rynku? Dajcie znać w komentarzach! 

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!