Honor 30 Lite pojawił się w TENAA!

Honor 20 Pro tył

Od jakiegoś czasu możemy zauważyć w sieci informacje, które sugerują, że Honor pracuje nad nowym modelem o oznaczeniu kodowym AQM-AL10. Tymczasem smartfon pojawił się w bazie TENAA, dzięki czemu poznaliśmy jego wygląd oraz część specyfikacji technicznej. Oto, co oferuje nowy smartfon firmy, który zadebiutuje prawdopodobnie jako Honor 30 Lite. 

Honor 30 Lite – prawdopodobna specyfikacja techniczna

Smartfon zostanie wyposażony w 6,3-calowy wyświetlacz OLED o rozdzielczości Full HD+ i proporcjach 19,5:9. W górnej części ekranu pojawić się ma wycięcie w kształcie kropli wody, w którym pojawi się kamerka do selfie o rozdzielczości 16 Mpx. Honor 30 Lite będzie prawdopodobnie posiadać zintegrowany czytnik linii papilarnych. TENAA sugeruje, że urządzenie zostanie wyposażone w ośmiordzeniowy procesor o maksymalnym taktowaniu na poziomie 2.27 GHz.

SoC wspierany ma być przez 6 GB lub 8 GB pamięci RAM, a także 128 GB lub 256 GB pamięci wbudowanej, którą prawdopodobnie można będzie rozszerzyć za pomocą karty microSD. Co ciekawe, telefon ma pracować pod kontrolą starszej wersji Androida (9.0 Pie). Na tylnym panelu pojawi się potrójny aparat, który składać się będzie prawdopodobnie z obiektywu głównego 48 Mpx oraz dodatkowych 8 Mpx i 2 Mpx. Mówi się, że Honor 30 Lite zostanie wyposażony w akumulator o pojemności 3900 mAh z technologią szybkiego ładowania o mocy 22,5 W. 

Zobacz także: Najprawdopodobniej poznaliśmy wygląd Honora 30S

Na ten moment nie wiadomo, kiedy smartfon zadebiutuje na rynku. Nieoficjalnie mówi się, że seria Honor 30 zadebiutuje na rynku w kwietniu bieżącego roku. W ostatnim czasie w sieci pojawiły się informacje na temat Honora 30S, który ma zadebiutować na rynku 30 marca. Ostatecznie może okazać się, że Honor 30S zostanie przebrandowany i trafi na niektóre rynki jako Honor 30 Lite.

Co sądzicie o nowym modelu firmy? Dajcie znać w komentarzach! 

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!