Honor Band 5 zaprezentowany. Nowy konkurent dla Xiaomi Mi Band 4 trafia na rynek

Honor Band 5 zaprezentowany. Nowy konkurent dla Xiaomi Mi Band 4 trafia na rynek

Honor Band 5 został oficjalnie zaprezentowany światu. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami ma być to główny konkurent dla Xiaomi Mi Banda 4, który już teraz bije rekordy popularności. Czym opaska ta będzie się wyróżniać? Przyjrzyjmy się bliżej jej specyfikacji!

Specyfikacja Honor Band 5

Sam wygląd inteligentnej opaski sportowej chińskiego producenta nie jest jakimkolwiek zaskoczeniem. Widać nawiązania do poprzednich generacji, a tak naprawdę widzieliśmy to już na przedpremierowych przeciekach czy plotkach. Honor Band 5 został wyposażony w ekran typu AMOLED o przekątnej 0,95 cala, rozdzielczości 240 x 120 pikseli oraz 282 PPI. Sam producent deklaruje, że wyświetlacz pokryty jest szkłem 2.5D całkowicie odpornym na zarysowania, ale nie padło jakiekolwiek zapewnienie o wykorzystaniu Corning Gorilla Glass.

Honor Band 5 zaprezentowany. Nowy konkurent dla Xiaomi Mi Band 4 trafia na rynek

Honor Band 5 ma być oczywiście opaską typowo sportową, a co za tym idzie postawiono przede wszystkim na monitorowanie codziennych aktywności. Opaska oferuje ciągły pomiar pulsu, a wykorzystanie algorytmów opartych na sztucznej inteligencji sprawia, że, przynajmniej według zapewnień producenta, dokładność pomiarów ma wynieść 97,8%. Nie zabrakło także TrueSleep 2.0 czyli bardzo dokładnego sprawdzania snu użytkownika. To jednak jeszcze nie wszystko. Po raz pierwszy w smartbandzie Honor zastosowano pulsoksymetr, który odpowiedzialny jest za pomiar wysycenia krwi tętniczej tlenem. Wszystkie dane wyświetlane są na wyświetlaczu, a użytkownicy są w stanie modyfikować same tarcze poprzez dedykowaną aplikację. Oczywiście nie zabrakło powiadomień z telefonu czy NFC, które nie wspiera Google Pay. Bateria ma wystarczyć na 14 dni ciągłej pracy.

Zobacz także: Honor Watch Magic nie skradł mojego serca. Czy warto go jednak kupić? [RECENZJA]

Ceny oraz dostępność

Sprzedaż Honor Band 5 bez NFC tak naprawdę rozpoczyna się już dziś, a na wersję z modułem zbliżeniowym poczekać trzeba będzie do 29 lipca. Oczywiście mowa o samym Państwie Środka, ponieważ nadal nie wiemy kiedy inteligentna opaska chińskiego producenta zadebiutuje na rynku globalnym. Za tańszy wariant trzeba zapłacić 189 juanów (ok. 105 zł), a za droższy 219 juanów (ok. 120 zł).

Xiaomi Mi Band 4 to godny następca swoich poprzedników [recenzja]

Co myślicie o Honor Band 5? Nowa opaska chińskiego producenta przypadła wam do gustu? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!