Nadchodzący HONOR Magic 6 Pro może być jednym z ciekawszych foto-smartfonów!

HONOR Magic 6 Pro zdradza pierwsze szczegóły
HONOR Magic 5 Pro (fot. producenta)

Wszystko wskazuje na to, że HONOR pracuje aktualnie nad nową generacją flagowych modeli z serii Magic, która na tle konkurencji będzie mogła się pochwalić mocną specyfikacją techniczną oraz ciekawymi rozwiązaniami fotograficznymi. Oto, co już teraz wiemy na ten temat Magic 6 Pro. 

HONOR Magic 6 Pro przed premierą – co wiemy?

Na początku należy wspomnieć o najciekawszym, czyli nie zaprezentowanym jeszcze sensorze OMNIVISION OV50K. Sensor ten ma charakteryzować się 1-calowym czujnikiem, rozdzielczością 50 Mpx oraz OIS (optyczną stabilizacją obrazu). Jak sugeruje serwis źródłowy, ma to być bezpośredni konkurent Sony IMX989. 

Zastosowany sensor ma posiadać funkcję Lateral Overflow Integration Capactior, której zadaniem będzie zapobieganie prześwietlania jasnych scen. W praktyce technologia ma zachowywać rozpiętość tonalną na odpowiednim poziomie, dzięki czemu zdjęcia mają charakteryzować się większą szczegółowością.  

Jeśli chodzi o specyfikację techniczną, to na ten moment nie poznaliśmy zbyt wielu szczegółów. Niemal pewnym jest, ze sercem smartfona zostanie procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, który wykonany jest w 4 nm procesie technologicznym i składa się z jednego rdzenia Cortex-X4 o taktowaniu 3.3 GHz, pięciu rdzeni Cortex-A720 o taktowaniu 3.2 GHz, dwóch rdzeni Cortex-A520 o taktowaniu 2.3 GHz oraz układu graficznego Adreno 750. 

Do sieci wyciekły prawdopodobne zdjęcia, które przedstawiają Magic 6 Pro w testowym etui. Mimo to, można zauważyć, że smartfon wyposażony zostanie w obustronnie zakrzywiony wyświetlacz, który w górnej części posiadać będzie podłużny otwór na dwie kamerki do selfie i rozmów wideo. Tylny panel zostanie natomiast zagospodarowany przez sporych rozmiarów wyspę z aparatami oraz dodatkowymi czujnikami. 

HONOR Magic 5 Pro zadebiutował na rynku pod koniec marca tego roku, więc spodziewamy się, że kolejna generacji zadebiutuje oficjalnie w podobnym czasie. Na rynek trafi też prawdopodobnie HONOR Magic 6 oraz HONOR Magic 6 Ultimate. 

Źródło: Gizmochina

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!