Honor pracuje nad nową serią smartfonów z Usługami Google!

huawei p40 pro aparat
Aparat Huawei P40 Pro

Jak dobrze wiadomo, Honor jeszcze do niedawna był submarką Huawei, ale pod koniec zeszłego roku firma odłączyła się od swojej matki i przeszła w inne ręce. Zgodnie z najnowszymi informacjami z Rosji, Honor pracuje nad nowymi smartfonami, które najprawdopodobniej oferować będą Usługi Google Play. 

Smartfony Honor z Usługami Google coraz bliżej? 

Warto przypomnieć, że nałożone na Huawei amerykańskie restrykcje obejmowały także zintegrowaną z nim submarkę Honor. Jak już wspomniałem, w listopadzie 2020 roku Huawei zdecydowało się sprzedać markę konsorcjum o nazwie Shenzhen Zhixin New Information Technology. Co ciekawe, w jego skład wchodzi na ten moment 30 podmiotów, które zajmowały się dotychczas dystrybucją urządzeń marki Honor na rynku Chińskim. 

Honor pracuje nad nową serią smartfonów z Usługami Google!
Huawei Mate 30 Pro

Honor może rozwijać się teraz samodzielnie, a bycie firmą niezależną od Huawei niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim firma może handlować z amerykańskimi podmiotami, w tym także z Google. Jak wiadomo, Huawei po utracie dostępu do GMS opracował własny ekosystem, który dostępny jest w postaci Huawei Mobile Services i AppGallery. Nie są to jednak rozwiązania, które przypadły użytkownikom do gustu, przez co sprzedaż smartfonów Huawei i Honor znacząco spadła. 

Zobacz także: To naprawdę się stało! Huawei sprzedał markę Honor

Plotki, które przywędrowały do nas z Rosji sugerują, że smartfony z aplikacjami Google trafia do sprzedaży już wiosną bieżącego roku. Mowa o dwóch seriach smartfonów, które mają być oferowane m. in. na tamtejszym rynku, ale najpewniej urządzenia trafią także na zagraniczne rynki. Nieoficjalnie mówi się również, że Honor negocjuje aktualnie z Qualcommem. Amerykański producent miałby dostarczać firmie procesory obsługujące łączność 5G. Firma planuje prawdopodobnie porzucić aktualnie stosowane procesory Huawei, aby jeszcze bardziej odciąć się od firmy-matki.

huawei p40 pro górna część frontu

Na ten moment nie wiadomo, które smartfony będą pierwszymi z Usługami Google. Można pomyśleć o serii V40, ale warto mieć na uwadze, że smartfony zostały opracowane jeszcze w ramach własności Huawei, więc trafią na rynek z Magic UI i nie będą miały dostępu do GMS. Prawdopodobnie wspomniane Usługi pojawią się na telefonach Honor X11 oraz Honor 40, na temat których nie wiemy jeszcze zbyt wiele.

Co sądzicie o najnowszych informacjach na temat marki Honor? Chcielibyście zobaczyć nowe smartfony z Usługami Google? Dajcie znać w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!