Honor Smart Screen i Smart Screen Pro oficjalnie zaprezentowane

Honor Smart Screen i Smart Screen Pro oficjalnie zaprezentowane

HarmonyOS został zaprezentowany zaledwie dwa dni temu, a już submarka firmy Huawei pokazała światu dwa pierwsze urządzenia pracujące pod kontrolą tego systemu. Honor Smart Screen i Smart Screen Pro maja być inteligentnymi ekranami, które na dobre odmienią nasze postrzeganie telewizorów. Czy tak będzie w rzeczywistości? Przyjrzyjmy się im bliżej!

Inteligentne ekrany firmy Honor

Zarówno Honor Smart Screen jak i Smart Screen Pro otrzymały matryce o przekątnej 55 cali i rozdzielczości 4K z wsparciem dla technologii HDR. Pokrycie kolorów NTSC wynosi 85%, a maksymalna jasność 360 nitów. Chiński producent przygotował aż osiem predefiniowanych ustawień kolorów i kontrastu, wśród których znajdziemy takie tryby jak sportowe, filmowe czy stworzone specjalnie pod gry. Nie zabrakło także filtru niebieskiego światła mającego sprawić, że oczy użytkownika nie będą męczyć się zbyt szybko. Ramki dookoła wyświetlacza mają szerokość zaledwie 6,9 mm, a to sprawia, że sam ekran zajmuje 94% powierzchni panelu przedniego.

Honor Smart Screen i Smart Screen Pro oficjalnie zaprezentowane

Oczywiście Honor Smart Screen i Smart Screen Pro działają pod kontrolą HarmonyOS. Ciekawą funkcję jest Magic Link. Rozwiązanie to pozwala nam sparować smartfon z telewizorem przy pomocy NFC, a następnie jesteśmy w stanie zarządzać wszystkimi funkcjami ekranu zdalnie. W przyszłości, gdy na rynku pojawi się więcej urządzeń z HarmonyOS, Magic Link ma mieć jeszcze więcej możliwości i łączyć ze sobą wszystkie sprzęty domowe.

Zobacz także: Po tej aktualizacji Honor Watch Magic zyskał długo wyczekiwaną funkcję

Honor Smart Screen i Smart Screen Pro oficjalnie zaprezentowane

Honor Smart Screen otrzymał 4 głośniki o mocy 10 W, a wersja z “Pro” w nazwie aż sześć takich głośników. To jednak nie jedyna różnica pomiędzy tymi wersjami. Honor Smart Screen Pro posiada 32 GB wbudowanej pamięci (standardowa wersja 16 GB) oraz wysuwaną kamerę nazwaną przez chińskiego producenta “AI lifting camera”. Ta może być wykorzystywana do rozpoznawania twarzy oraz gestów użytkownika.

Ceny oraz dostępność

Oczywiście inteligentne ekrany firmy Honor na tę chwilę będą dostępne jedynie w samych Chinach. Tam za standardową wersję trzeba zapłacić 3799 juanów czyli około 2080 zł, a za wersję “Pro” 4799 juanów (ok. 2625 zł). Ciężko powiedzieć czy kiedykolwiek Smart Screen i Smart Screen Pro zadebiutuje na rynku globalnym, ale przyznam szczerze, że bardzo mocno na to liczę.

Co myślicie o nowościach firmy Honor? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!