Honor szuka ratunku. Model V40 użyje procesorów innego giganta!

Honor szuka ratunku. Model V40 użyje procesorów innego giganta!

Od kilkunastu miesięcy Huawei oraz Honor znajdują się w sytuacji kryzysowej. Gdy już wydaje się, że gorzej być już nie może, po chwili… znowu jest gorzej. Honor chyba znalazł jednak rozwiązanie na wyjście z dołka!

Sprzedaż Honora powiewem zmian

Niedawno na naszym portalu ukazał się artykuł o sprzedaży firmy Honor spod skrzydeł Huawei’a. I jest to odcięcie całkowite – Huawei nie może już wpływać na żadną decyzję nowo powstałego odłamu, nie posiada także ani jednej jego akcji. Z kolei w radzie nadzorczej nie znajduje się żaden przedstawiciel tej firmy. Sprzedaż firmy argumentowano umożliwienie Honorowi na korzystanie z dostawców, z których pod Huawei’em Honor skorzystać nie mógł. Nowym właścicielem firmy jest bowiem Shenzehen Zhixin New Information Technology.

huawei p40 pro
Huawei P40 Pro

Najnowsze raporty wskazują, że Huawei – tuż przed banem na użytkowanie licencji układów ARM – zdążył zrobić zapasy swojego flagowego układu Kirin 9000. Według doniesień – został wyprodukowany w liczbie kilku milionów sztuk. I to właśnie on ma trafić na pokład przyszłorocznego Huawei’a P50. Zatem w takich niesprzyjających warunkach, Honor musiał rozejrzeć się nad nowym dostawcą chipów do flagowego smartfona, jakim będzie Honor V40. I znalazł go w postaci MediaTeka.

Kolejne wyróżnienie dla firmy

Zdaje się, że dokładnie wczoraj napisałem artykuł o tym, jak MediaTek prężnie się rozwija. Współpracuje blisko z Xiaomi, a nadchodzący układ MT6893 ma rywalizować z najbardziej wydajnymi, flagowymi procesorami od Qualcomma. Nie jest zatem niczym dziwnym, że Honor zwrócił się o pomoc właśnie do MediaTeka. Ubiegłoroczna edycja Honora V30 oraz V30 Pro korzystała jeszcze z HiSilliconów, w tym roku przyszła kolej na zmianę.

Honor szuka ratunku. Model V40 użyje procesorów innego giganta!
Honor V30

Nie wiadomo jeszcze, na który dokładnie chip zdecyduje się Honor. Ma wybór pomiędzy układem Dimensity 1000+ (z którego korzysta choćby Xiaomi Redmi Ultra K30) a nadchodzącym, wcześniej już wspomnianym MT6893. Nie wiadomo jednak, czy układ ten zdąży być wyprodukowany na czas tak, aby nie zakłócić sprzedaży nowo zaprezentowanego smartfona. Jego premiera ma się bowiem odbyć już w grudniu. Swoją drogą ciekawe, czy różnice między Honorem a Huawei’em nastąpią wyłącznie na poziomie hardware’u, czy też może obejmą również software.

*na obrazku wyróżniającym Honor V30

Czekacie na nowego Honora V40? Dajcie znać w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!