Honor V30 i Redmi K30 będą pierwszymi przystępnymi cenowo smartfonami z obsługą sieci 5G

huawei logo

Na chwilę obecną tylko kilka modeli smartfonów obsługuje dopiero raczkującą wokół sieć 5G. Jak to zwykle bywa podczas wprowadzania nowej technologii, za nowość trzeba obecnie sporo zapłacić. Jednak to się może wkrótce zmienić, gdyż według najnowszych przesłanek już wkrótce na rynek wkroczą smartfony z 5G, za które nie będzie trzeba płacić kilku tysięcy złotych.

Redmi i Honor ruszają na ratunek

Kupowanie w 2019 roku smartfona z 5G nie ma w naszym kraju najmniejszego sensu. Niestety, ale w Wiśle upłynie jeszcze sporo wody, gdy taki zakup będzie mieć rzeczywiste uzasadnienie. Obecnie jedynym urządzeniem obsługującym sieć najnowszej generacji, dostępnym w polskiej dystrybucji, jest Huawei Mate 20X 5G, którego cena wynosi 4299 zł.

Honor V30 i Redmi K30 będą pierwszymi przystępnymi cenowo smartfonami z obsługą sieci 5G

Na rynkach zagranicznych są obecne także modele takie jak m.in. OnePlus 7 Pro 5G, LG V50 ThinQ 5G czy Oppo Reno 5G. Wszystkie te urządzenia cechuje wysoka cena, która z pewnością na chwilę obecną odstrasza potencjalnych klientów. Jednak – jak to już nie po raz pierwszy bywa – chińskie firmy odważnie adaptują nowe rozwiązania w przystępniejszych cenach. Z pomocą sieci 5G spieszą Redmi i Honor.

Redmi K30 oraz Honor V30 będą wyposażone w moduł 5G

Prezes Honora, Zhao Ming podkreślił ostatnio w mediach, że do Huaweia Mate 20X 5G dołączy wkrótce Honor V30, który ma być drugim urządzeniem chińskiej firmy korzystającym z technologii 5G. Prawdopodobnie będzie on wyposażony w układ Kirin 990, który będzie połączony z 6 lub 8 GB pamięci RAM. Jego oficjalna prezentacja odbędzie się już 6 września podczas targów IFA w Berlinie. Honor V30 będzie najpewniej znany na naszym rynku jako Honor View 30. Jego cena powinna oscylować wokół 380 euro (bez podatku VAT).

Honor View 20
Honor View 20

Swoje trzy grosze dorzucił także CEO Redmi, Lu Weibing, który na portalu Weibo oświadczył, iż nadchodzący Redmi K30 będzie również wyposażony w obsługę sieci 5G. Ma mieć na pokładzie Snapdragona 735, więc należeć on będzie do segmentu średniopółkowgo. Na razie nie znamy jednak dokładnych szczegółów dotyczących jego specyfikacji czy ceny. Należy pamiętać, że w międzyczasie Xiaomi przygotowuje premierę modelu Mi 9S, który ma również obsługiwać sieć nowej generacji.

A co Wy uważacie o sieci 5G? Czekacie na jej debiut w Polsce? Dajcie znać w komentarzach!

Honor View 20 – niedrogi flagowiec z niesamowitym wyglądem

 

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!