HP prezentuje nowe laptopy do wymagającej nauki hybrydowej

HP-Pavilion-laptop-logo

Marzec 2020 roku był początkiem tego czym jest dla nas dzisiaj szkolna rzeczywistość. Nauka zdalna, bądź hybrydowa potrafi być męcząca i problematyczna. W czasach, w których każdy uczeń wymaga komputera do nauki, potrzeba rozwiązań stworzonych z myślą o nauce hybrydowej.

Dziś (01.02.2022) HP przedstawia nową linię laptopów przeznaczonych do nauki hybrydowej. Seria Fortis to głównie odporna na upadki i zalania, solidna konstrukcja z fizycznymi klawiaturami. Urządzenia pełne są chropowatych powierzchni, które uczniom w każdym wieku ułatwią chwytanie i obsługę lekkich urządzeń. Laptopy wyposażono we wzmocnione porty zasilania i USB-C, ograniczy to uszkodzenia spowodowane przypadkowymi pociągnięciami za kabel. Laptopy mają gumowe wykończenia, wzmocnione narożniki i zawiasy. Dużym plusem będzie odporna na zalanie do 350 ml klawiatura.

Chromebook HP Fortis 14″ G10

Wyposażony w procesory Intel, Chromebook został stworzony z myślą o nauce w chmurze. Opcjonalna łączność 4G pozwala uczniom podłączyć się do zajęć online w dowolnym miejscu bez sieci WiFi. Ekran o przekątnej 14″ trzymany jest przez zawias otwierający się do 180°. Kamerę HD o kącie widzenia 88° i dwa mają zapewnić komfort podczas nauki zdalnej. Zintegrowana kamera HP Privacy Camera ma chronić użytkowników przed inwigilacją.

HP Fortis 14 G10 Chromebook

HP ProBook Fortis 14″ G9

Tutaj zamiast ChromeOS mamy Windowsa 11 Pro, Windowsa 11 Pro Education, Windowsa 11 SE. W środku znajdzie się procesor Intela, mamy WiFi 6 oraz opcjonalną łączność 4G.

HP ProBook Fortis 14″ G10

Tutaj mamy więcej konkretów, znajdzie się tu 12. generacji procesor Intela serii Core i3 lub Core i5. Urządzenie będzie pracować pod kontrolą systemu Windows 11 lub Windows 11 Pro Education. Znajdziemy tu nowy protokół łączności WiFi 6E. Wymuszona sprzętowo ciągle działająca ochrona HP Wolf Security for Business ułatwi informatykom ochronę urządzeń studenckich.

HP ProBook Fortis 14 G9 G10

HP Pro x360 Fortis 11″ G9

Kolejne urządzenie oparte na chipie Intela również działa pod kontrolą systemu Windows 11 w wersji Pro / Pro Education / SE. Urządzenie posiada 11″ ekran utrzymywany przez zawias otwierany o 360°. W kwestii łączności mamy WiFi 6 oraz opcjonalne 4G. Opcjonalna jest również kamera 5 Mpix oraz piórko z możliwością ładowania i wzmocnioną końcówką do tworzenia, przechwytywania i rysowania w różnych trybach złożenia na zawiasu. Pióro jest przechowywane i ładowane w opcjonalnym, wodoodpornym schowku.

HP Pro x360 Fortis 11″ G10

Mamy tu 12 generacji procesor Intela serii Core i3 lub Core i5, system Windows 11 Pro lub Pro Education. Urządzenie obsługuje nowy protokół sieci WiFi 6E. Producent dorzuca również rozwiązanie HP Wolf Security for Business będące ochroną przed złośliwym oprogramowaniem i hakerami. Funkcja inteligentnego ładowania baterii urządzenia uczy się wzorców pracy użytkowników, optymalizując zużycie energii. Otwierany o 360° zawias pozwoli uczniom uczyć się w interaktywny i spersonalizowany sposób.

Chromebook HP Fortis 11″ G9 Q

Jedyne urządzenie z procesorem o architekturze ARM – Qualcomm Snapdragon 7c. Urządzenie działające pod kontrolą systemu giganta z Mountain View zostało zaprojektowane dla mobilnej nauki w chmurze. 11″ laptop z ChromeOS jest najsmuklejszym i najlżejszym urządzeniem HP z linii Fortis. Chromebooka wyposażono w łączność 4G, dzięki czemu nauka zdalna stanie się prostsza w każdym miejscu.

HP Fortis 11 G9 Q Chromebook

HP 320/325 FHD Webcam

Oprócz laptopów, HP pokazał również nowe kamery internetowe typu All-In-One. Kamery zapewnią ostry obraz o rozdzielczości FullHD przy 30 klatkach na sekundę i kącie widzenia 66°. Kamery internetowe posiadają kabel ze złączem USB-A. Kamery można obracać o 360°, aby dopasować ich położenie. Wyposażono je również w zdejmowaną osłonę obiektywu. Kamery posiadają certyfikację Works with Chromebook, będącą gwarancją optymalizacji pod kątek współpracy z urządzeniami działającymi pod kontrolą systemu ChromeOS.

Kiedy i za ile?

Wszystkie urządzenia trafią na rynek w maju 2022, cen jeszcze niestety nie znamy.

Źródło: Informacja prasowa

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!