Pamiętacie HTC? Producent może pracować nad własnym tabletem

htc a100

HTC to był niegdyś jeden z najlepszych producentów smartfonów, który pchnął Androida do przodu – zwłaszcza w jego początkach. Teraz natomiast firma odeszła w zapomnienie choć nadal walczy o klienta. Przykładem tego może być nadchodzący tablet.

HTC pracuje nad tabletem?

HTC to nieco zapomniany producent, a tak wiele mu zawdzięczamy. Wszak pierwszy smartfon z Androidem był właśnie od HTC. Firma wyprodukowała wiele ciekawych urządzeń, a ja sam miałem HTC Desire, czyli telefon, który bardzo dobrze wspominam. HTC jednak teraz nie ma zbyt łatwo, choć przedsiębiorstwo dalej się stara, czego dowodem może być nowy tablet.

HTC już kiedyś wziął się za produkcje tabletów. Chociażby własnie Nexus 9 był ich produkcji i sprzęt okazał się być naprawdę dobry (ale też i drogi). Teraz natomiast HTC pracuje nad modelem A100. Zgodnie z plotkami, ma on działać w oparciu o procesor Unicos Tiger T618 wyprodukowany w 12-nm procesie technologicznym z dwoma rdzeniami Cortex-A75 i sześcioma Cortex A-55. Procesor współpracować ma z układem graficznym Mali G52 3 EE.

HTC A100

Nie zabraknie 8 GB pamięci RAM oraz 128 GB na dane użytkownika. Co ważne, ekran ma mieć rozdzielczość 1920 x 1200 (proporcje 16:10) oraz przekątną 10,1 cala. Zdjęcia będziemy mogli zrobić dzięki aparatom 13 MP + 2 MP (na tyle), a rozmowy wideo będą możliwe dzięki kamerce 5 MP. Tablet zasili spore ogniwo o pojemności 7000 mAh. Całość kontrolować ma Android 11.

HTC A100

Póki co nie wiemy czy ten tablet faktycznie się pojawi, a tym bardziej nie wiemy kiedy. Nie wygląda on jakoś ultra ciekawie, jednak może być dobrą, średniopółkową propozycją do oglądania filmów i uczestniczenia w rozmowach wideo.

Źródło: Tabletowo

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!