HTC wskrzesza starą linię smartfonów i pracuje nad Wildfire E

HTC wskrzesza starą linię smartfonów i pracuje nad Wildfire E

HTC Wildfire S to był niegdyś całkiem popularny model. Jak się okazuje, tajwański producent chce odświeżyć tę linię i pracuje nad urządzeniem o nazwie Wildfire E.

Jak podają rosyjskie źródła, HTC pracuje nad nowym smartfonem, który przeznaczony będzie dla klientów poszukujących raczej budżetowego urządzenia. w przeciweństwie do pierwowzoru, może on nie być tak poręcznym telefonem.

HTC Wildfire E

HTC Wildfire E charakteryzować się będzie ekranem IPS o przekątnej 5,45 cala i rozdzielczości HD+ w proporcjach 18:9. Tajwański producent prawdopodobnie postawi na procesor Spreadtrum SC9863 – ośmiordzeniowa jednostka Cortex-A55, gdzie cztery rdzenie są taktowane 1,6 GHz, a kolejne cztery 1,2 GHz. Ponadto, w urządzeniu znajdą się zaledwie dwa gigabajty pamięci RAM oraz 32 gigabajty na pliki użytkownika.

Warto zobaczyć: Kolejne podejście: Google pracuje nad portalem społecznościowym o nazwie Sznurówka

Kwestia aparatów też nie wygląda zbyt kolorowo. Użytkownik otrzyma podwójny aparat na tyle, gdzie główna jednostka będzie miała 13 megapikseli i wspomagana będzie przez dodatkową, dwumegapikselową kamerę. Selfie będzie można zrobić dzięki 5 megapikselowej kamerze frontowej. Wszystko to będzie działać po kontrolą Androida Pie. Smartfon zasili ogniwo o pojemności 3000 mAh, które naładujemy za pośrednictwem portu Micro USB. Z tego co nam wiadomo, telefon będzie dostępny w niebieskiej wersji kolorystycznej.

HTC wskrzesza starą linię smartfonów i pracuje nad Wildfire E
HTC Wildfire S

Jak można się domyślić po specyfikacji, nowy smartfon od HTC będzie mocno budżetową opcją. Nie wiem skąd jednak nawiązywanie do Wildfire S, który w swoim czasie oferował całkiem dobrą specyfikację. Podobną mogliśmy bowiem zobaczyć w HTC Desire, czyli w modelu, który wyszedł rok wcześniej i był określony mianem flagowca.

Co myślicie o nowym smartfonie od HTC? Chcielibyście korzystać z Wildfire E?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!