Strona główna Aktualności Kolejne podejście: Google pracuje nad portalem społecznościowym o nazwie Sznurówka

Kolejne podejście: Google pracuje nad portalem społecznościowym o nazwie Sznurówka

-

Wszyscy dobrze wiemy jak skończył Google+. Choć portal ten był naprawdę dobry to nie cieszył się on ogromną popularnością. To sprawiło, że gigant postanowił w kwietniu tego roku zamknąć stronę. Google jednak się nie poddaje, i pracuje nad nowym portalem społecznościowym, którego nazwa w wolnym tłumaczeniu to Sznurówka.

Z Google Plus korzystałem chętnie. Choć sam mój wall był dosyć pusty, tak wiele grup, kilka polskich i wiele zagranicznych, żyło naprawdę intensywnie. Informacja mówiąca o tym, że Google zamierza zamknać swój portal bardzo mnie zasmuciła. Znalezienie alternatywy dla Google+ okazuje się być trudne.

Shoelace (Sznurówka) nie będzie alternatywą dla Google+

Jak się okazuje, Sznurówka będzie działać nieco inaczej niż Google+. Shoelace ma za zadanie ułatwić zapoznanie się ludzi, którzy mają podobne zainteresowania lub planują robić te same rzeczy w najbliższej okolicy.

Warto zobaczyć: No nareszcie! Ubuntu LTS na start oferuje najnowsze sterowniki Nvidia

Sznurówka nie będzie jednak sztucznie wymuszać nowych relacji, a jedynie dawać możliwość poznania się. Użytkownik będzie mógł stworzyć listę osób na dane wydarzenie lub wziąć udział w czyimś. Mało tego, na event będzie można zaprosić nie tylko przyjaciół, ale również nieznajomych.

Co ciekawe, Sznurówka działa podobnie do portalu Schemer, na którym też pracował Google w 2011 roku i finalnie projekt został zamknięty w 2014 roku.

Jak na razie, aplikacja jest dostępna tylko dla niewielkiej grupy zaproszonych, a sam projekt działa tylko na terenie Nowego Jorku. Póki co, program jest przeznaczony dla smartfonów z Androidem 8.0 (lub nowszym) lub iOS-em 11 (lub nowszym). Co ciekawe, jak na razie nie ma żadnych planów wypuszczenia wersji desktopowej.

Warto przeczytać: Sprawdzamy Spotify Lite… na Moto G z 2013 roku

Najwyraźniej Google nie myśli o jakimś głośnym starcie (może boi się porażki) i musi minąć jeszcze sporo czasu zanim Shoelace nabierze sporych rozmiarów.

Co myślicie o nowym portalu od Google? Chcielibyście korzystać z Shoelace? Dajcie znać w komentarzu!

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej