Huami opublikowało wyniki sprzedażowe za pierwszy kwartał 2020 roku. Mi Band 5 już niedługo trafi na rynek!

Xiaomi Mi Band 4

Huami jest firmą, która odpowiedzialna jest zarówno za produkcję inteligentnych zegarków z serii Amazfit jak i opasek z rodziny Mi Band. Teraz chiński producent postanowił podzielić się wynikami sprzedażowymi dotyczącymi pierwszego kwartału 2020 roku. Bez wątpienia Huami może okres ten uznać za sukces!

Produkty Huami cieszą się bardzo dużą popularnością

Zanim przejdziemy do wyników finansowych warto zaznaczyć, że dyrektor wykonawczy Huami w wywiadzie poinformował świat, że Xiaomi Mi Band 5 trafi na rynek jeszcze w tym roku. Wprawdzie data premiery nadal pozostaje tajemnicą, ale prezentacja tego urządzenia może odbyć się szybciej niż się tego spodziewaliśmy. Oczywiście na informacje na temat specyfikacji czy ceny będziemy musieli jeszcze poczekać, ale marzy mi się przede wszystkim dodanie NFC z obsługą Google Pay. Czy tak będzie w rzeczywistości? Czas pokaże!

Huami opublikowało wyniki sprzedażowe za pierwszy kwartał 2020 roku. Mi Band 5 już niedługo trafi na rynek!

W pierwszym kwartale tego roku Huami mogło pochwalić się przychodami na poziomie 153,7 milionów dolarów. Wynik ten przekłada się na wzrost o aż 36,1% w stosunku do tego samego okresu w roku 2019. Co ważne musimy pamiętać o tym, że trzy pierwsze miesiące 2020 roku to okres epidemii w samych Chinach. Tym samym produkty, które pozwalają na monitorowanie aktywności, a to właśnie z tych urządzeń przede wszystkim znane jest Huami, nie wszystkim użytkownikom są potrzebne.

Zobacz także: Realme 6 Pro i Realme X50 Pro wkraczają do Polski. Te modele mogą namieszać na rynku

Producent z Państwa Środka w pierwszym kwartale 2020 roku sprzedał łącznie 7,6 miliona urządzeń sygnowanych logo Amazfit oraz Mi Bandów 4. Wynik ten jest o 35,7% lepszy niż w roku 2019. Oczywiście apetyt rośnie w miarę jedzenia. Huami zakłada, że w drugim kwartale wyniki sprzedażowe będą jeszcze lepsze i przyczynić się do tego mają między innymi premiery nowych sprzętów. Bez wątpienia już niedługo oprócz Mi Banda 5 na rynek trafią także nowe zegarki z serii Amazfit. Pozostaje nam czekać na kolejne informacje na ten temat!

Na zdjęciu głównym znajduje się Xiaomi Mi Band 4, którego recenzję znajdziecie tutaj.

Co myślicie o produktach Huami? Czekacie na Mi Banda 5 oraz inne urządzenia tego producenta? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!