Huami prezentuje zupełnie nowy procesor stworzony z myślą o inteligentnych zegarkach i opaskach

Huami prezentuje zupełnie nowy procesor stworzony z myślą o inteligentnych zegarkach i opaskach

Zapewne większość z was zna Huami. Producent ten zajmuje się przede wszystkim tworzeniem inteligentnych zegarków i opasek sportowych. Co więcej firma ta jest odpowiedzialna także za produkcję serii Mi Band, która cieszy się gigantyczną popularnością na całym świecie. Teraz Huami wprowadza na rynek zupełnie nowy procesor mobilny!

Huami Huangshan 2

Wczoraj odbyła się konferencja online organizowana przez Huami. Chiński producent zaprezentował podczas tego wydarzenia drugą generację autorskiego procesora stworzonego z myślą o urządzeniach z szeroko pojętego rynku wearable. Jednostka ta została zbudowana na podstawie architektury RISC-V czyli w pełni otwartego standardu, który zyskuje coraz to większą popularnością. Oczywiście nie mogło zabraknąć zapewnień o zdecydowanie większej wydajności, a jednocześnie znacząco ma spaść pobór energii. Tym samym zarówno inteligentne opaski jak i zegarki sportowe wyposażone w Huangshan 2 powinny działać na jednym ładowaniu zdecydowane dłużej.

Huami prezentuje zupełnie nowy procesor stworzony z myślą o inteligentnych zegarkach i opaskach

Nowy procesor Huami otrzymał także niezależny silnik sieci neuronowej NPU. Układ ten odpowiedzialny jest za przetwarzanie wszystkich zbieranych danych w czasie rzeczywistym. Dzięki zwiększonej wydajności wszystko będzie analizowane jeszcze szybciej, a dodatkowo same pomiary mają być zdecydowanie precyzyjniejsze. Huami chwali się także zupełnie nowym trybem Always On, który ma praktycznie w ogóle nie zużywać energii w smartwatchach czy smartbandach.

Zobacz także: Mi Band 5 może zadebiutować na rynku globalnym już w przyszłym miesiącu

Ciekawostką jest także wykorzystanie drugiego koprocesora oznaczonego jako C2. Jednostka ta będzie działać w momencie, gdy Huangshan 2 przejdzie w tryb uśpienia. I to ma być kolejnym rozwiązaniem, które znacząco wpłynie na czas pracy na jednym ładowaniu. Masowa produkcja nowego procesora Huami ma rozpocząć się już w czwartym kwartale tego roku. Następnie na początku 2021 roku powinnyśmy być świadkami premiery pierwszego urządzenia wyposażonego w tę jednostkę. I przyznam szczerze, że patrząc na zapewnienia chińskiej firmy wydaje się, że sprzęt ten może być niezwykle ciekawe!

Na zdjęciu głównym znajduje się Xiaomi Mi Band 5.

Co myślicie o nowym procesorze mobilnym Huami? Czekacie na kolejne urządzenia tego chińskiego producenta? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!