Mi Band 5 może zadebiutować na rynku globalnym już w przyszłym miesiącu

Mi Band 5 może zadebiutować na rynku globalnym już w przyszłym miesiącu

Wczoraj Xiaomi zaprezentowało światu kolejną generację opaski sportowej. Mi Band 5 wygląda naprawdę ciekawie i mam wrażenie, że będzie to kolejny hit sprzedażowy na całym świecie. Na tę chwilę sprzęt ten dostępny jest jedynie w samych Chinach, ale wszystko wskazuje na to, że już w przyszłym miesiącu odbędzie się globalna premiera tego urządzenia!

Globalna wersja Mi Band 5 na horyzoncie

Skąd wiemy, że informacja opublikowana przez Xiaomi dotyczy globalnej wersji inteligentnej opaski? Spójrzmy na poprzednią generację. Mi Band 4 trafił do Europy jako Mi Smart Band 4. Oczywiście sama specyfikacja urządzenia nie różniła się w jakimkolwiek stopniu, ale producent z Państwa Środka postanowił zmienić nazwę tego sprzętu. Teraz Xiaomi opublikowało w serwisie Twitter plakat zapowiadający premierę Mi Smart Band 5. I to właśnie może sugerować nam, że chodzi o globalną wersję inteligentnej opaski. Wprawdzie firma nadal nie opublikowała konkretnej daty wprowadzenia tego urządzenia na rynek, ale możemy być pewni, że stanie się to już w lipcu tego roku.

Nadal zagadką jest to czy Mi Band 5 w wersji globalnej otrzyma NFC, a co za tym idzie czy będzie wspierać płatności zbliżeniowe. Cała reszta specyfikacji tak naprawdę jest znana. Kolejna generacja inteligentnej opaski Xiaomi została wyposażona w kolorowy wyświetlacz AMOLED. Nie zabrakło aż 11 trybów sportowych, a wśród nich oprócz tych najpopularniejszych znajdziemy także jogę, skakankę czy wioślarstwo.

Zobacz także: Xiaomi wprowadza na rynek nowy projektor Mi Laser Projector 1S 4K

Osoby, które zdecydują się na zakup będą mieć do wyboru ponad 100 tarcz zaprojektowanych przez Xiaomi. Nie zabrakło także certyfikatu wodoodporności 5 ATM. Mi Band 5 może mierzyć także puls oraz monitorować cykl menstruacyjny u kobiet. Nie zabrakło także możliwości sterowania muzyką oraz zdalnego kontrolowania migawki aparatu w telefonie. Całość działa dzięki baterii pozwalającej na 14 dni pracy na jednym ładowaniu. Niestety, ale producent z Państwa Środka nadal nie ujawnił ceny tego sprzętu na rynku globalnym. Pozostaje nam czekać na kolejne informacje na ten temat!

Co myślicie o Mi Band 5? Czekacie na wprowadzenie nowości Xiaoi do naszego kraju? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!