Huawei bardzo chce odzyskać Usługi Google

huawei p40 pro front tapeta

Ostatnio w moje ręce wpadł Huawei P40 Lite, którego recenzja ukaże się już na dniach. W ten sposób na własnej skórze przekonałem się, że Usługi Google są czymś, bez czego nie jestem w stanie używać smartfona – wytrzymałem bez nich tylko jeden dzień. Chińskiemu producentowi bardzo zależy na tym, by mógł z powrotem instalować je na swoich smartfonach.

Bez Usług Google jak bez ręki

I wcale z tym nie przesadzam. Tak dużo aplikacji wymaga ich do poprawnego działania, że ja osobiście nie dałbym rady. AppGalery jest, przynajmniej na ten moment, dość ubogie w aplikacje i wielu z nich trzeba szukać po internecie w celu zainstalowania z pliku .apk. Pomimo tego, że, jak sam Huawei twierdzi, ich ekosystem super się rozwija, chcą jednak wrócić do możliwości instalowania Usług Google na swoich urządzeniach. Ich wyniki sprzedażowe mocno ucierpiały na tym, ludzie patrzą teraz na ich produkty z dużą niechęcią. Niegdyś wydawał się być liderem i prawie każdy chciał mieć ich smartfona.

HMS

Zobacz także: Huawei zwiększa swój budżet na badania do 20 miliardów dolarów

Jeden z CEO Huawei, Richard Yu, uważa, że byłaby to korzyść obustronna. Nie da się ukryć, to prawda, ponieważ przyniesie to spore zyski zarówno Chińczykom, jak i Amerykanom. Ich ekosystem potrzebuje nawet dwóch lat aby “dojrzał” i mógł faktycznie zastąpić Usługi Google. Teraz, według mnie, jest tak naprawdę do niczego i trzeba sporo kombinować. Co prawda, można zainstalować je samemu, ale nie mamy pewności, że nie zostanie to zablokowane.

Nawet jeśli je zainstalujemy, to wciąż możemy odczuć brak ich po wyjęciu z pudełka. Dowód? Nawet aplikacja pewnej sieci fast-food’ów z logiem złotych łuków nie działa, o czym przekonałem się jakiś czas temu stojąc już w kolejce. Mam szczerą nadzieję, że w niedalekiej przyszłości wszystko powróci do normy. Powinniśmy sobie w tych czasach pomagać, a nie je utrudniać.

Chcielibyście Usługi Google z powrotem na nowych smartfonach Huawei?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!