Huawei będzie odpowiedzialne za rozwój 5G w Rosji

Huawei

Huawei nie ma lekko. Problemy z USA zdają się trwać w nieskończoność a ostatnia sytuacja z Mate 30 Pro tylko to potwierdza. Jednak Huawei nie ma zamiaru się poddawać i szuka innych sojuszy.

Chiny i Rosja

Zgadza się. Huawei ma zamiar współpracować z Rosją. Jak dokładnie? Przy wdrażaniu technologii 5G w tym kraju. Prace ruszyły pełną parą, a jak wiemy, Huawei jest liderem w kwestii rozwoju 5G. Współpracując zatem z tak wielkim państwem jak Rosja, tym bardziej pokazuje swoją siłę, jednocześnie zostawiając resztę w tyle.

Huawei będzie odpowiedzialne za rozwój 5G w Rosji

Patrząc do jakiego etapu dotarły już prace, można śmiało stwierdzić, że wszystko idzie jak po maśle. Jeszcze we wrześniu otwarto pierwsze strefy testowe w Moskwie, przy współpracy z największym, Rosyjskim operatorem telefonii komórkowej – MTS (Mobile TeleSystems). Cały plan zakłada uruchomienie pełnej infrastruktury w stolicy w najbliższym czasie. Zdaniem władz, korzystanie z sieci 5G ma przejść do porządku dziennego w ciągu kilku lat.

Zobacz także: Huawei Mate 30 i Mate 30 Pro sprzedane w ponad milionie egzemplarzy w samych Chinach!

Rozwój 5G coraz szybszy

Taka umowa z Rosją to dla Huaweia wyłącznie powód do dumy. Rosja bowiem to wielki kraj, zatem zapotrzebowanie na technologię też nie należy do najmniejszych. Dodając do tego fakt, Rosjanie planują, by 5G w pełni funkcjonowało we wszystkich większych miastach już do roku 2024, to jest to prawdziwy pokaz możliwości.

Czy współpraca tych państw jest korzystna?

Pozwólcie, że pominę tutaj dywagacje na temat potencjalnych “niebezpieczeństw” takiej współpracy. Skupiając się jedynie na rozwoju tej technologii, jeśli Huawei podoła, to pokaże swoją siłę jak nigdy dotąd. To zaś może być kolejny cios wymierzony w USA – odcinają się przecież od lidera rozwoju 5G. Jasne, Huawei też na tym traci, jednak sumarycznie wszystko wskazuje na to, że USA będzie żałowało swoich decyzji.

Huawei vs USA

Huawei tym samym udowodni, jak bardzo zostało niedocenione, oraz jak potężnym asem dysponuje. Już teraz bowiem Huawei szczyci się współpracą z Rosją. Nie możemy też zapominać, że mimo trwających prac przy 5G, firma już zaczyna spoglądać w kierunku 6G. Pociąg rozwoju Huaweia rozpędza się coraz bardziej i nawet USA go nie zatrzyma.

Co myślicie o tej sytuacji?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!