Huawei jest gotowy na spadek sprzedaży poza Chinami i związane z tym straty finansowe

Huawei jest gotowy na spadek sprzedaży poza Chinami i związane z tym straty finansowe

Konflikt pomiędzy firmą Huawei a rządem Stanów Zjednoczonych trwa w najlepsze. Sankcje nałożone przez Donalda Trumpa na chińskiego giganta oczywiście muszą przynieść pewne straty finansowe. Według najnowszych prognoz straty te będą większe niż mogliśmy przypuszczać!

Huawei gotowy na spadki

Według najnowszych analiz, które pochodzą bezpośrednio od producenta z Państwa Środka sprzedaż smartfonów na rynku globalnym ma spaść o około 40-60 milionów urządzeń. To ma przełożyć się na zmniejszenie przychodów ze sprzedaży urządzeń o nawet 30 miliardów dolarów, a co za tym idzie według prognoz Rena Zhengfei, jednego z założycieli Huawei, w tym roku przychód firmy wyniesie około 100 miliardów dolarów. W ciągu najbliższych dwóch lat chiński gigant chce znacząco obniżyć produkcję swoich smartfonów. Oczywiście w samych Chinach urządzenia te nadal będą się sprzedawać, ale Europejczycy nie darzą już takim zaufaniem Huawei i jednocześnie boją się tego co przyniesie przyszłość.

Zobacz także: Kolejne amerykańskie przedsiębiorstwo odczuło blokadę Huawei. Zarobki Broadcom spadły

Prezes chińskiej firmy zaznaczył także, że nie rozumie powodu aż takiej determinacji Donalda Trumpa do całkowitego zablokowania Huawei. Oczywiście jak w większości tego typu spraw chodzi o pieniądze, ale na całej sprawie nie tylko cierpi chiński producent, a także konsumenci na całym świecie i przede wszystkim amerykańskie przedsiębiorstwa. Te straciły gigantycznego wręcz klienta i myślę, że ciężko będzie im znaleźć zupełnie nowy rynek zbytu pozwalający na utrzymanie wzrostów lub chociaż powtórzenie wyników z zeszłego roku.

huawei p30 pro

Ja nadal liczę na to, że w ciągu najbliższych tygodni Huawei dojdzie do porozumienia z rządem Stanów Zjednoczonych i cały spór skończy się bez większych konsekwencji. Dla nas, użytkowników, zabijanie uczciwej konkurencji na rynku mobilnym nie jest niczym dobrym, a gigant z Państwa Środka już niejednokrotnie udowodnił światu, że jest firmą, z którą trzeba się liczyć. Pozostaje nam czekać na kolejne doniesienia dotyczące chińskiego producenta!

Zobacz także: Huawei wstrzymuje produkcję laptopów. Chiński gigant wycofa się z tego rynku?

Co myślicie o prognozowanych stratach Huawei? Czy waszym zdaniem firma ta dojdzie do porozumienia z rządem USA? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!