Kolejne amerykańskie przedsiębiorstwo odczuło blokadę Huawei. Zarobki Broadcom spadły

huawei mate 20 pro
Huawei Mate 20 Pro

Jakiś czas temu w sieci pojawił się informacje o wpływie sankcji, nałożonych na Huawei przez amerykański rząd, na brytyjskie przedsiębiorstwo ARM. Teraz wyniki finansowe opublikował Broadcom. Zakończenie umów w chińskim gigantem przyniosło firmie spore straty.

Sankcje nałożone na Huawei przynoszą straty innym producentom

To było wręcz oczywiste. Na tę chwilę Huawei jest trzecim klientem, zaraz po Apple i Samsungu, jeśli chodzi o ilość zamówionych układów scalonych. Tym samym jeśli teraz chiński producent nie może korzystać z rozwiązań Broadcom to firma ta nagle z dnia na dzień straciła ogromny rynek zbytu. I to odbiło się bezpośrednio na wynikach finansowych za drugi kwartał tego roku.

Według najnowszego raportu w drugim kwartale 2019 roku firma sprzedała podzespoły i technologie za 5,517 miliardów dolarów. W porównaniu z rokiem 2018 jest to wzrost o 10%, ale jednocześnie jest to wynik o 4,7% gorszy niż w Q1 2019. Prognozy były zupełnie inne. Producenci zamawiają coraz to więcej podzespołów, a co za tym idzie Broadcom miał z każdym kolejnym kwartałem odnotowywać większe zyski. Jeśli Huawei i rząd Stanów Zjednoczonych nie dojdą do porozumienia to bardzo możliwe, że sankcje będą uderzać w coraz to więcej producentów, którzy współpracowali z Huawei.

Zobacz także: System Huawei istnieje i ma być szybki! Jego możliwości sprawdza też Xiaomi, OPPO i Vivo…

Jednocześnie chiński producent robi wszystko aby całkowicie uniezależnić się od amerykańskich przedsiębiorstw. Jeśli to się uda to tak naprawdę producent z Państwa Środka może nie chcieć dojść do porozumienia z Donaldem Trumpem. Tym samym najwięksi amerykańscy giganci nadal odnotowaliby straty i ciężko znaleźć inną firmę, która mogłaby zamawiać tyle podzespołów co Huawei. Miejmy jednak nadzieję, że sytuacja potoczy się tak, że żadne z przedsiębiorstw nie będzie musiało ogłaszać upadłości czy chwalić się kolejnymi stratami w następnych kwartałach czy latach.

Co myślicie o wynikach finansowych Broadcom za drugi kwartał 2019 roku? Kto waszym zdaniem wyjdzie zwycięsko ze sporu pomiędzy Huawei i rządem Stanów Zjednoczonych? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!