Strona główna Producenci Huawei Czy podczas konferencji Huawei, zaplanowanej na 23 października, zobaczymy w końcu Mate...

Czy podczas konferencji Huawei, zaplanowanej na 23 października, zobaczymy w końcu Mate X?

-

Firma Huawei już niejednokrotnie przyznawała, że model oznaczony jako Mate X trafi do sprzedaży pod koniec października tego roku. Oczywiście tego typu zapewnienia słyszeliśmy już niejednokrotnie, ale tym razem gigant z Państwa Środka zaznacza, że nie będzie jakichkolwiek opóźnień. Czy premiera składaka chińskiego producenta odbędzie się już 23 października?

Huawei Mate X może w końcu trafić na rynek

Chiński producent wysłał zaproszenia do mediów na konferencję, która odbędzie się już 23 października tego roku w Państwie Środka. Podczas tego wydarzenia mamy zobaczyć zupełnie nowe urządzenia z modemami 5G. Myślę jednak, że najwięcej fanów marki wyczekuje informacji na temat rozpoczęcia sprzedaży modelu Huawei Mate X. Oczywiście smartfon ten po raz pierwszy został pokazany światu w lutym tego roku, ale nadal nie trafił on na rynek z powodów problemów z produkcją składanego telefonu.

huawei mate x

Według wszystkich znaków na niebie i ziemi gigant z Państwa Środka zaprezentuje nam odświeżoną wersję swojego składaka. Tym samym smartfon ten powinien pracować pod kontrolą Kirina 990, a nie Kirina 980. Ciężko powiedzieć czy będzie to jedyna zmiana w specyfikacji urządzenia. To co jest pewne to to, że na froncie znajdziemy 8-calowy wyświetlacz, który w dowolnym momencie będziemy mogli złożyć. Huawei Mate X otrzyma także modem Balong 5000 5G pozwalający łączyć się z sieciami nowej generacji. Całość będzie działać dzięki baterii o pojemności 4500 mAh. Oczywiście nie zabraknie wsparcia dla szybkiego ładowania o mocy 55 W, które ma naładować telefon do 85% w zaledwie 30 minut.

Zobacz także: Huawei Enjoy 10 oficjalnie zaprezentowany na chińskim rynku

Czy Mate X ma szansę zdobyć większą popularność? Szczerze mówiąc może być ciężko. Samsung Galaxy Fold już trafił do sprzedaży i tak naprawdę jest dla większości osób jedynie ciekawostką. I z składakiem chińskiego producenta może być dokładnie tak samo. Smartfon ten nie będzie tani, a może się okazać, że nie trafi także na rynek globalny. Wszystko stanie się jasne już 23 października!

Co myślicie o Huawei Mate X? Czekacie na premierę tego urządzenia? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej