Huawei ma sprzedać łącznie 230 milionów smartfonów w tym roku

Huawei P Smart Pro ekran
Huawei P Smart Pro

Koniec roku zbliża się nieubłaganie. To oznacza, że producenci z całego świata będą stopniowo ujawniać światu swoje tegoroczne wyniki sprzedażowe. Teraz głos w sprawie zabrał CEO Huawei czyli Richard Yu. Ujawnił on ile smartfonów gigant z Państwa Środka sprzeda w tym roku!

Huawei z rekordowym wynikiem

Jasne, rok jeszcze się nie skończył. Jednak już teraz CEO Huawei może stwierdzić ile smartfonów uda się sprzedaż chińskiej firmie w tym roku. Według Richarda Yu wynik w okolicach 230 milionów sztuk nie tylko możliwe, a wręcz pewny do osiągnięcia. I liczba ta robi piorunujące wrażenie. Dla porównania w 2018 roku gigant z Państwa Środka sprzedał na całym świecie 206 milionów smartfonów. Co więcej już w październiku tego roku Huawei ogłosił, że przekroczył liczbę 200 milionów sprzedanych urządzeń na całym świecie. Jakiś czas temu analitycy z Strategy Analytics założyli, że chiński producent w tym roku sprzeda około 251 milionów smartfonów. Czy to możliwe? Wszystko tak naprawdę zależy od ostatnich dni tego roku.

Wynik ten jest wyjątkowo ciekawy, w szczególności wtedy, gdy spojrzymy na niego przez pryzmat konfliktu firmy Huawei z rządem Stanów Zjednoczonych. To właśnie w 2019 roku USA wpisało chińskiego giganta na czarną listę i tym samym zabroniło amerykańskim przedsiębiorstwom na współpracę z Huawei. Tym samym otrzymaliśmy Mate 30 Pro w Europie bez jakichkolwiek usług Google, a to bezpośrednio przełożyło się na mizerną ilość sprzedanych sztuk tego urządzenia.

Zobacz także: Nowa wersja Huawei Mate X z Kirinem 990 może pojawić się już na MWC 2020

Tym samym wzrost chińskiego producenta w porównaniu do roku 2018 wydaje się jeszcze większym sukcesem. Miejmy nadzieję, że prędzej czy później Huawei dojdzie do porozumienia z rządem USA i otrzymamy kolejne wyjątkowo ciekawe smartfony, których zakup także na Starym Kontynencie będzie mieć sens. Pozostaje nam czekać na oficjalny raport sprzedażowy chińskiego producenta, który podsumuje cały rok 2019!

Na zdjęciu głównym znajduje się Huawei P Smart Pro, którego recenzję znajdziecie tutaj.

Kupiliście w 2019 roku smartfon Huawei? Co myślicie o urządzeniach tej firmy? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!