Nowa wersja Huawei Mate X z Kirinem 990 może pojawić się już na MWC 2020

huawei mate x
Huawei Mate X

Targi Mobile World Congress 2020 nadchodzą wielkimi krokami. Bez wątpienia w Barcelonie zobaczymy naprawdę sporo nowości różnych producentów, a wśród mamy znaleźć także nowego składaka od Huawei. Odświeżona wersja modelu oznaczonego jako Mate X na horyzoncie!

Odświeżony Huawei Mate X nie ma być rewolucją

Głoś w sprawie nadchodzącego składaka producenta z Państwa Środka zabrał sam dyrektor generalny firmy. Richard Yu przyznał, że już niedługo na rynku zadebiutuje odświeżona wersja Mate X. Smartfon ten powinien oficjalnie zadebiutować już podczas targów Mobile World Congress 2020 w Barcelonie, a niedługo później trafić do regularnej sprzedaży. Oczywiście Richard Yu zaznaczył, że chciałby, aby sprzęt ten zadebiutował także w Europie, ale to nadal nie jest pewne. Problemem oczywiście może okazać się ciągle trwający spór pomiędzy chińską firmą a rządem Stanów Zjednoczonych. Jeśli sytuacja ta nie ulegnie zmianie to nowy Mate X trafi na rynek bez usług Google, a Huawei Mate 30 Pro pokazał, że Europejczycy nie są zainteresowani zakupem tego typu urządzeń.

huawei mate x

Czym zatem będzie wyróżniać się odświeżona wersja Huawei Mate X? Sam wygląd nie ma ulec zmianie. Chiński producent chce jednak postawić na najmocniejszą jednostkę w swoim portfolio czyli Kirina 990. Procesor ten ma zaoferować zdecydowanie lepszą wydajność niż Kirin 980, a to powinno zachęcić do zakupu także bardziej wymagających użytkowników. Kolejną zmianą ma być przebudowanie systemu zawiasów. Chiński producent deklaruje, że te będą odporne na rozkładanie i składanie i nie powinny ulec uszkodzeniu. Huawei chce także wykorzystać wyświetlacz, który będzie zdecydowanie bardziej wytrzymały niż w przypadku poprzednika.

Zobacz także: Znamy datę i miejsce premiery Huawei P40! Poczekamy jeszcze tylko chwilę…

Największą zagadką nadal pozostaje cena odświeżonej wersji Mate X. Bez wątpienia nie będzie to smartfon tani, ale musimy pamiętać o tym, że przyszłoroczny składak Samsunga ma kosztować mniej niż 1000 dolarów. Jeśli faktycznie Huawei chce nawiązać realną walkę z konkurencją to musi także zaoferować składanego smartfona w niższej cenie. Miejmy nadzieję, że chiński producent czymś nas zaskoczy!

Co myślicie o Huawei Mate X? Czekacie na odświeżoną wersję tego urządzenia? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!