Strona główna Producenci Huawei Huawei Mate 30 Pro debiutuje w Polsce! Huawei chce zbudować własny ekosystem

Huawei Mate 30 Pro debiutuje w Polsce! Huawei chce zbudować własny ekosystem

-

I stało się. Po wielu tygodniach oczekiwania wypełnionych plotkami i przeciekami Huawei Mate 30 Pro w końcu trafia do naszego kraju. Dziś chiński producent ogłosił na odbywającej się w Polsce konferencji ceny oraz datę rozpoczęcia sprzedaży tego urządzenia, ale to nie koniec nowości.

Huawei Mate 30 Pro w końcu w Polsce

Zacznijmy od tego co zapewne ciekawi większość z was. Flagowiec giganta z Państwa Środka debiutuje w naszym kraju bez usług Google. Oczywiście w sieci znajdziemy ogrom poradników, które pokazują jak w prosty sposób je doinstalować, ale po wyjęciu smartfona z pudełka będziemy musieli, przynajmniej przez chwilę, żyć bez nich. Co to oznacza dla przeciętnego użytkownika? Huawei Mate 30 Pro po prostu nie będzie mógł korzystać z takich aplikacji jak Gmail czy Google Maps. Co więcej sprzęt ten nie będzie współpracować także z aplikacjami, które wykorzystują usługi Google. Doskonałym przykładem takiej aplikacji może być Uber, który korzysta właśnie z map amerykańskiego producenta.

Dla mnie zakup smartfona, który nie pozwala nam na korzystanie z usług Google mija się z celem. Jasne, możemy w AppGallery szukać alternatywnych aplikacji, ale przyznam szczerze, że dla mnie sprzęt ma w pełni działać już po wyjęciu z pudełka. I to bez szukania poradników, instalowania usług Google czy szukaniu innych zamienników. Co więcej przyzwyczajenie do Chrome, synchronizacja z chmurą Google czy Gmail są na tyle użyteczne, że myślę, że wielu użytkowników może nie przekonać się do alternatywnych usług chińskiego producenta. Czy tak będzie w rzeczywistości? Czas pokaże.

Przedsprzedaż Huawei Mate 30 Pro rozpocznie się już w najbliższy poniedziałek czyli 9 grudnia tego roku. Osoby, które zdecydują się na zakup do 15 grudnia otrzymają całkowicie za złotówkę słuchawki FreeBuds 3. Dodatkowo możemy skorzystać także z VIP Service (dający między innymi darmową wysyłkę przy gwarancji Door-to-Door czy jednorazową bezpłatną wymianę ekranu lub tylnej obudowy w okresie do sześciu miesięcy od zakupu), a wtedy otrzymamy za złotówkę Huawei Watch GT 2. Sprzedaż odbędzie się jedynie w salonie Huawei w Warszawie oraz na huawei.pl. Cena tego urządzenia w naszym kraju wynosi 4299 zł (za wariant 8/256). Co ciekawe w sprzedaży pojawi się jedynie 100 sztuk flagowca giganta z Państwa Środka.

Zobacz także: Huawei Nova 6, Nova 6 5G oraz Nova 6 SE oficjalnie zaprezentowane

Huawei chce zbudować własny ekosystem

Zapewne wielu z was zna model biznesowy Xiaomi. Producent ten inwestuje w wiele firm, które następnie tworzą produkty mogące łączyć się do jednej aplikacji i współpracować ze sobą. Podobny pomysł na przyszłość ma także Huawei. Firma chce za pomocą Huawei Mobile Services uniezależnić się od innych firm, a jednocześnie stworzyć swój własny ekosystem. I nie wszystkie urządzenia należące do tego ekosystemu będą produkowane przez chińskiego producenta. Huawei ma inwestować w inne firmy, a następnie produkty trafiające na rynek będą współpracować ze sobą. Trzeba przyznać, że brzmi to naprawdę dobrze, ale tak naprawdę nie padły jakiekolwiek daty czy szczegóły na temat tego ekosystemu.

Co z usługami Google? Nawet jeśli Huawei dojdzie do porozumienia z amerykańskim rządem to chiński producent nie chce, aby sytuacja się powtórzyła. Z tego też powodu powstają usługi tworzone właśnie przez giganta z Państwa Środka. Już teraz Huawei mówił o własnej chmurze, przeglądarce, sklepie z aplikacjami AppGallery. Co ciekawe w przyszłym roku ma pojawić się także Huawei Pay, ale nadal nie wiemy z jakimi bankami aplikacja ta będzie współpracować. Jedno jest pewne – przyszły rok może być wyjątkowo ciekawy dla wszystkich fanów Huawei!

Co myślicie o Huawei Mate 30 Pro oraz pomyśle chińskiego producenta na zbudowanie własnego ekosystemu? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej