Huawei Mate 30 Pro debiutuje w Polsce! Huawei chce zbudować własny ekosystem

Huawei Mate 30 Pro debiutuje w Polsce! Huawei chce zbudować własny ekosystem

I stało się. Po wielu tygodniach oczekiwania wypełnionych plotkami i przeciekami Huawei Mate 30 Pro w końcu trafia do naszego kraju. Dziś chiński producent ogłosił na odbywającej się w Polsce konferencji ceny oraz datę rozpoczęcia sprzedaży tego urządzenia, ale to nie koniec nowości.

Huawei Mate 30 Pro w końcu w Polsce

Zacznijmy od tego co zapewne ciekawi większość z was. Flagowiec giganta z Państwa Środka debiutuje w naszym kraju bez usług Google. Oczywiście w sieci znajdziemy ogrom poradników, które pokazują jak w prosty sposób je doinstalować, ale po wyjęciu smartfona z pudełka będziemy musieli, przynajmniej przez chwilę, żyć bez nich. Co to oznacza dla przeciętnego użytkownika? Huawei Mate 30 Pro po prostu nie będzie mógł korzystać z takich aplikacji jak Gmail czy Google Maps. Co więcej sprzęt ten nie będzie współpracować także z aplikacjami, które wykorzystują usługi Google. Doskonałym przykładem takiej aplikacji może być Uber, który korzysta właśnie z map amerykańskiego producenta.

Huawei Mate 30 Pro debiutuje w Polsce! Huawei chce zbudować własny ekosystem

Dla mnie zakup smartfona, który nie pozwala nam na korzystanie z usług Google mija się z celem. Jasne, możemy w AppGallery szukać alternatywnych aplikacji, ale przyznam szczerze, że dla mnie sprzęt ma w pełni działać już po wyjęciu z pudełka. I to bez szukania poradników, instalowania usług Google czy szukaniu innych zamienników. Co więcej przyzwyczajenie do Chrome, synchronizacja z chmurą Google czy Gmail są na tyle użyteczne, że myślę, że wielu użytkowników może nie przekonać się do alternatywnych usług chińskiego producenta. Czy tak będzie w rzeczywistości? Czas pokaże.

Huawei Mate 30 Pro debiutuje w Polsce! Huawei chce zbudować własny ekosystem

Przedsprzedaż Huawei Mate 30 Pro rozpocznie się już w najbliższy poniedziałek czyli 9 grudnia tego roku. Osoby, które zdecydują się na zakup do 15 grudnia otrzymają całkowicie za złotówkę słuchawki FreeBuds 3. Dodatkowo możemy skorzystać także z VIP Service (dający między innymi darmową wysyłkę przy gwarancji Door-to-Door czy jednorazową bezpłatną wymianę ekranu lub tylnej obudowy w okresie do sześciu miesięcy od zakupu), a wtedy otrzymamy za złotówkę Huawei Watch GT 2. Sprzedaż odbędzie się jedynie w salonie Huawei w Warszawie oraz na huawei.pl. Cena tego urządzenia w naszym kraju wynosi 4299 zł (za wariant 8/256). Co ciekawe w sprzedaży pojawi się jedynie 100 sztuk flagowca giganta z Państwa Środka.

Zobacz także: Huawei Nova 6, Nova 6 5G oraz Nova 6 SE oficjalnie zaprezentowane

Huawei chce zbudować własny ekosystem

Zapewne wielu z was zna model biznesowy Xiaomi. Producent ten inwestuje w wiele firm, które następnie tworzą produkty mogące łączyć się do jednej aplikacji i współpracować ze sobą. Podobny pomysł na przyszłość ma także Huawei. Firma chce za pomocą Huawei Mobile Services uniezależnić się od innych firm, a jednocześnie stworzyć swój własny ekosystem. I nie wszystkie urządzenia należące do tego ekosystemu będą produkowane przez chińskiego producenta. Huawei ma inwestować w inne firmy, a następnie produkty trafiające na rynek będą współpracować ze sobą. Trzeba przyznać, że brzmi to naprawdę dobrze, ale tak naprawdę nie padły jakiekolwiek daty czy szczegóły na temat tego ekosystemu.

Huawei Mate 30 Pro debiutuje w Polsce! Huawei chce zbudować własny ekosystem

Co z usługami Google? Nawet jeśli Huawei dojdzie do porozumienia z amerykańskim rządem to chiński producent nie chce, aby sytuacja się powtórzyła. Z tego też powodu powstają usługi tworzone właśnie przez giganta z Państwa Środka. Już teraz Huawei mówił o własnej chmurze, przeglądarce, sklepie z aplikacjami AppGallery. Co ciekawe w przyszłym roku ma pojawić się także Huawei Pay, ale nadal nie wiemy z jakimi bankami aplikacja ta będzie współpracować. Jedno jest pewne – przyszły rok może być wyjątkowo ciekawy dla wszystkich fanów Huawei!

Co myślicie o Huawei Mate 30 Pro oraz pomyśle chińskiego producenta na zbudowanie własnego ekosystemu? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!