Huawei Mate 40 Pro może otrzymać pięć aparatów tylnych

huawei p30 pro
Huawei P30 Pro

Tak naprawdę Huawei nie zaprezentował światu jeszcze serii P40, a już w sieci pojawiają się pierwsze informacje na temat Mate 40 Pro. Oczywiście smartfon ten trafi na rynek dopiero pod koniec 2020 roku, ale już teraz możemy przypuszczać jak będzie wyglądać.

Huawei Mate 40 Pro z ośmioma aparatami?

W sieci pojawił się patent złożony przez firmę Huawei w niemieckim biurze patentowym. Co ciekawe grafiki te ukazują smartfon z aż pięcioma aparatami tylnymi oraz trzema otworami nad wyświetlaczem. Oczywiście od patentu do gotowego urządzenia daleka droga, ale wszystko wskazuje na to, że cztery czy nawet pięć aparatów umiejscowionych na pleckach staje się powoli standardem na rynku mobilnym. Czy ma to sens? Jeśli potrzebujemy różnych ogniskowych czy oczek, które będą oferować inne funkcje to zapewne pokochamy większą ilość aparatów.

Tym samym oprócz głównego aparatu możemy na pleckach znaleźć obiektyw superszerokokątny, teleobiektyw, obiektyw do zdjęć typu makro oraz na przykład ten odpowiedzialny za wykrywanie głębi w trybie portretowym. Oczywiście tak duża liczba otworów z tyłu smartfona nie każdemu musi się podobać, ale bez wątpienia może być użyteczna. Jeśli opublikowane grafiki pochodzące z wniosku patentowego odnajdą odzwierciedlenie w rzeczywistości to Huawei Mate 40 Pro otrzyma tradycyjnego notcha oraz niewielkie ramki nad i pod wyświetlaczem. Krawędzie boczne ekranu zostaną natomiast zaokrąglone i mam wrażenie, że to kolejny trend na rynku mobilnym, ponieważ różni producenci coraz częściej sięgają po to rozwiązanie.

Zobacz także: Huawei MateBook D 14 i D 15 zaprezentowane. Ciekawe ultrabooki do 3 tysięcy złotych

Bardzo możliwe, że Huawei będzie chciał po raz kolejny zaskoczyć świat jakością zdjęć w swoim flagowcu. Jeśli chińskiej firmie faktycznie się to uda to pozostaje kwestia usług Google, bez których wielu użytkowników nie wyobraża sobie smartfona. Niemniej jednak do premiery Mate 40 Pro pozostało jeszcze naprawdę sporo czasu, a co za tym idzie miejmy nadzieję, że USA dojdzie do porozumienia z chińskim producentem.

Na zdjęciu głównym znajduje się Huawei P30 Pro, którego recenzję znajdziecie tutaj.

Co myślicie o tak wyglądającym Huawei Mate 40 Pro? Czego oczekujecie po tym urządzeniu? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!