Huawei Mate Mini i Huawei Mate Smart znakami towarowymi w Europie

mate 20 lite aparaty

Huawei w swojej ofercie posiada różnorodne modele – w Europie są to głównie przedstawiciele serii Mate i P, Nova oraz Y, pomijając uznawanego przez niektórych za submarkę Huawei Honora. Wygląda na to, że chiński gigant chce nieco rozszerzyć swoje portfolio wprowadzając nowe telefony właśnie do serii Mate.

Huawei Mate Mini i Huawei Mate Smart odnalezione w EUIPO

O nowych znakach towarowych Huawei poinformował portal letsgodigital. Chiński gigant złożył 29 stycznia dwa wnioski do Urzędu Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej o aplikację znaków towarowych Huawei Mate Mini i Huawei Mate Smart. Aplikacje nie ujawniają wiele, ale po ich nazwach można się spodziewać, że oznaczają nowe smartfony. Oba są sklasyfikowane jako klasa 9, czyli “Smartfony, urządzenie rejestrujące dźwięk, inteligentne zegarki, sprzęt komputerowy, ładowarka, oprogramowanie komputerowe, komputery przenośne, oprogramowanie do gier VR”. Zgłoszenia znaków towarowych zostały złożone przez firmę prawniczą Forresters w Londynie, która często działała w imieniu Huawei.

huawei mate mini

Obecnie najnowsi przedstawiciele serii Mate posiadają ogromne ekrany, duże wyświetlacze towarzyszą im od początku serii. Być może chiński producent zauważył, że są osoby, które nie chcą nosić w kieszeni przysłowiowej “patelni”. Chciałbym też przypomnieć, że we wrześniu 2017 roku zadebiutował Huawei P9 lite mini, który niekoniecznie był bardzo małym smartfonem, ale z pewnością nie można też go nazwać specjalnie dużym.

huawei mate smart

Podobnie można zauważyć analogię pomiędzy tym, że Huawei posiada już modele Smart z serii P. Są to typowe średniaki, które według mnie konkurują właśnie z Mate’ami Lite. Nie wyróżniają się niczym szczególnym, dlatego nie ma jeszcze przypuszczeń, czym mogłyby być modele Mate Smart. Swoją drogą w Chinach modelom P Smart odpowiadają poszczególne z serii Enjoy, dlatego nie wiadomo czy czekają nas zupełnie nowe telefony, czy może takie, które sprzedawane są już w Chinach pod innymi nazwami.

Zobacz też: Huawei celuje w pierwsze miejsce wśród producentów smartfonów na ten rok

Mam nadzieję, że wydanie nowych telefonów Huawei nie wprowadzi jeszcze większego chaosu. Obecnie można zauważyć prawdziwy wysyp klonów, które różnią się minimalnie specyfikacją, ceną, a w zasadzie oferują prawie to samo.

Jak myślicie, jakie będą urządzenia sygnowane znakami Huawei Mate Mini i Huawei Mate Smart?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!