Huawei celuje w pierwsze miejsce wśród producentów smartfonów na ten rok

Huawei

Huawei zaliczył ubiegły rok do udanych. Udało mu się zrealizować założenia dotyczące sprzedaży 200 milionów smartfonów, a ponadto wyprzedził w tej kwestii Apple. Plany na 2019 są jeszcze ambitniejsze, gdyż Huawei chce być liderem rynku.

Huawei ma predyspozycje do bycia liderem?

Rynek smartfonów odnotowuje obecnie spadek sprzedaży. Producenci stawali na głowach, by wymyślić coś nowszego, ciekawszego (może przydałoby się coś tańszego?) – stąd mamy na przykład ogromny wysyp bezramkowców z podwójnymi kamerami – a i tak sprzedaż malała.

Huawei celuje w pierwsze miejsce wśród producentów smartfonów na ten rok

Chiny są obecnie jednym z największych, o ile nie największym rynkiem sprzedaży – tam Huawei sprzedał zdecydowanie więcej telefonów w 2018 niż w 2017 roku. Jest prawdziwym liderem na rodzimym rynku, ale odczuwa konkurencję ze strony OPPO i Vivo.

Huawei celuje w pierwsze miejsce wśród producentów smartfonów na ten rok

Dlatego tak ważnym momentem miało być wkroczenie ze sprzedażą do USA, które zostało skutecznie zablokowane przez tamtejszy rząd. Oppo wkracza do Europy, w tym do naszego kraju. Szef działu konsumenckiego Huawei, Richard Yu zaprzeczył nieprawidłowościom.

Our customers have trust and confidence in us. It’s only politics guys which are trying to put pressure on us.

Richard Yu
Richard Yu

Zobacz też: Huawei już niedługo zaprezentuje swojego składanego smartfona!

Zapowiedział on, że w tym lub przyszłym roku to Huawei będzie numerem jeden i zdetronizuje Samsunga. Oznacza to, że Chińczycy naprawdę będą musieli wytoczyć ciężkie działa, ponieważ pozycja koreańskiego giganta jest silna. Co prawda Samsung też miewa kłopoty, ale w wyniku tego zabrał się za modernizowanie swojego portfolio – niedługo zadebiutują nowe telefony z serii Galaxy M.

Even without the U.S. market we will be number one in the world.
I believe at the earliest this year, and next year at the latest.

Pan Yu powiedział, że Huawei zaprezentuje składany telefon na targach MWC 2019 (Mobile World Congress) w przyszłym miesiącu, a jego sprzedaż rozpocznie się najwcześniej w kwietniu. Dodał też, że jego modem Balong 5000, rywal dla Qualcomm Snapdragon X50, jest najpotężniejszym na świecie modemem 5G i może być używany w nawet w pojazdach. Nawiązał tym samym do silnej pozycji Huaweia przy rozbudowie sieci 5G.

Jak myślicie, Huawei uda się pokonać Samsunga i zostać liderem sprzedaży?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!