Huawei Mate Xs może być tańszy od swojego poprzednika

huawei mate x

Składane smartfony nadal są pewnego rodzaju wizją przyszłości. Oczywiście Samsung, Huawei oraz Motorola już zaprezentowali światu telefony tego typu, ale te nadal są niesamowicie drogie, a co za tym idzie skierowane do bardzo niewielkiej grupy odbiorców. Wszystko wskazuje na to, że druga generacja składaka Huawei będzie zdecydowanie tańsza od poprzednika!

Składane smartfony staną się tańsze?

Prawda jest taka, że Huawei Mate Xs musi być tańszy od swojego poprzednika. Samsung już jakiś czas temu zapowiedział, że tegoroczny model ze składanym wyświetlaczem będzie wyceniony na terenie Stanów Zjednoczonych na mniej niż 1000 dolarów (ok. 3800 zł). Tym samym jeśli Huawei po raz kolejny pokazałby światu sprzęt, który byłby wyceniony na ponad dwukrotnie większa kwotę, a jednocześnie nie miałby usług Google to mogłoby się okazać, że byłby prawdziwą porażką sprzedażową. Oczywiście w samych Chinach mógłby cieszyć się pewną popularnością, ale na rynku globalnym nie miałby jakichkolwiek szans z konkurencją.

huawei mate x
Czy Huawei Mate Xs będzie podobny do Mate X?

Rozwój technologii składanych wyświetlaczy sprawia, że rozwiązanie to staje się coraz to tańsze. I spadek cen produkcji bezpośrednio przełoży się na niższe ceny samych urządzeń. Wszystko wskazuje na to, że nie tylko nadchodząca nowość Samsunga będzie tańsza niż Galaxy Fold, ale także Huawei Mate Xs zostanie wyceniony na mniejszą kwotę niż jego poprzednik. Czy jednak tutaj także cena będzie wynosić mniej niż 1000 dolarów? Tego niestety nie wiemy.

Zobacz także: Huawei chwali się liczbą sprzedanych smartfonów z 5G w 2019 roku

Huawei Mate Xs ma otrzymać najmocniejszy na tę chwilę procesor w portfolio chińskiego producenta czyli HiSilicon Kirin 990. Jednostka ta powinna być wspierana przez minimum 8 GB RAM-u, a na pliki użytkownika zostanie przeznaczone najprawdopodobniej 128 GB pamięci wewnętrznej. Oczywiście nie zabraknie także modemu 5G pozwalającego na łączność z sieciami nowej generacji. Oczywiście pełna specyfikacja jak i wygląd Huawei Mate Xs pozostaje tajemnicą. Niemniej jednak smartfon ten powinien trafić na rynek już w marcu tego roku. Bardzo możliwe, że chiński producent zdecyduje się jednego dnia zaprezentować zarówno swojego nowego składaka jak i flagowce z serii P40. Czy tak będzie w rzeczywistości? Czas pokaże!

Na zdjęciu głównym znajduje się Huawei Mate X.

Co myślicie o składanych smartfonach? Czekacie na premierę Huawei Mate Xs? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!