Huawei chwali się liczbą sprzedanych smartfonów z 5G w 2019 roku

Huawei Mate 20X 5G

Bez wątpienia rok 2019 był w pewnym sensie przełomem. Właśnie w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy na rynku pojawiły się pierwsze smartfony z modemami 5G. Oczywiście dopiero rok 2020 przyniesie większą popularność infrastruktury sieciowej nowej generacji na całym świecie, ale teraz poznajemy wyniki sprzedażowe Huawei w poprzednim roku!

Huawei numerem jeden na rynku 5G?

Jakiś czas temu w sieci pojawiły się podobne dane dotyczące sprzedaży smartfonów z modemami nowej generacji Samsunga. Koreańki gigant sprzedał w 2019 roku na całym świecie ponad 6,7 miliona urządzeń z modemami 5G. Wynik ten robi wrażenie, w szczególności wtedy, gdy spojrzymy na niego przez pryzmat tego, że infrastruktura sieciowa pozwalająca na korzystanie z dobrodziejstw sieci nowej generacji nadal nie jest zbytnio rozwinięta w większości krajów świata. Teraz dane sprzedażowe publikuje także Huawei. Chiński gigant opublikował w serwisie Weibo plakat mówiący, że w 2019 roku sprzedał łącznie aż 6,9 miliona smartfonów z modemami 5G.

Huawei chwali się liczbą sprzedanych smartfonów z 5G w 2019 roku

Tym samym oznacza to, że nie Samsung został w tej kwestii numerem jeden, a własnie Huawei. Oczywiście tego typu dane dostarczane przez samego producenta mogą delikatnie odbiegać od rzeczywistości i na przykład dotyczyć także urządzeń, które zostały sprzedane sklepom i nadal zalegają na magazynach, ale tego nie jesteśmy w stanie w jakikolwiek sposób zweryfikować. Niemniej jednak wynik Huawei jest wyjątkowo ciekawy, ponieważ firma ta większość smartfonów sprzedała na swoim rodzimym rynku. Oczywiście sankcje nałożone przez rząd amerykański na Huawei nadal trwają, a co za tym idzie w 2020 roku chiński producent może pozostać daleko w tyle za konkurencją.

Zobacz także: Huawei P30 Lite New Edition został oficjalnie wprowadzony do sprzedaży w Europie!

W 2019 roku Huawei w swojej ofercie posiadał sześć smartfonów z modemami 5G – Mate 20 X 5G, Mate 30 5G, Mate 30 Pro 5G, Mate 30 RS Porsche Design, Nova 6 5G oraz Mate X. Bez wątpienia rok 2020 przyniesie nam jeszcze więcej urządzeń z modemami nowej generacji. Jeśli jednak chiński producent nie dojdzie do porozumienia z rządem stanów zjednoczonych to możemy nie doczekać się premier tych urządzeń na Starym Kontynencie.

Na zdjęciu głównym znajduje się Huawei Mate 20 X 5g, którego recenzję znajdziecie tutaj.

A co wy myślicie o smartfonach z 5G? Czekacie na rozwój sieci nowej generacji także w naszym kraju? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!