Strona główna Aktualności Huawei MateBook E ze Snapdragonem 850 zaprezentowany. Ciekawe czy trafi do Polski?

Huawei MateBook E ze Snapdragonem 850 zaprezentowany. Ciekawe czy trafi do Polski?

-

Huawei zaprezentował podczas konferencji w Szanghaju nowego laptopa o ciekawych możliwościach. Huawei MateBook E może przypaść do gustu osobom, które cenią sobie wysoką mobilność kosztem nieco niższej wydajności. Jest to bowiem sprzęt oparty o procesor ARM.

Huawei MateBook E to urządzenie 2-w-1, stworzone z myślą o używaniu wszędzie

I to nie byle jaki procesor, zastosowano tu Snapdragona 850 od Qualcomma, który jest tak naprawdę nieco mocniejszym SD 845. A tego znamy doskonale z zeszłorocznych flagowców, m. in. Xiaomi Mi 8 Pro. Użycie przez Huawei takiego układu niesie ze sobą pewne korzyści. Przede wszystkim Snapdragon 850 jest energooszczędny, co może przynieść zadowalający czas pracy na jednym ładowaniu. Wydajność może i nie powala, ale wątpię żeby ktokolwiek zamierzał używać tego typu urządzenia konwertowalnego do cięższych zadań…

huawei-matebook-e

Zobacz również: Huawei MateBook 13 zaprezentowany na MWC 2019. Laptop trafi także do Polski!

A do lekkiej pracy biurowej cztery rdzenie Kryo 385 Gold (max. 2,95 GHz) i cztery Kryo 385 Silver (max. 2 GHz) będą optymalne. Dodając do tego 8 GB RAM Huawei zrobił z MateBook E naprawdę przyzwoite urządzenie. Ten laptop (bądź tablet) przychodzi z preinstalowanym Windowsem 10, który gości na dysku o pojemności 512 lub 256 GB. MateBook E ma 12-calowy ekran o proporcjach 3:2 i rozdzielczości 2160×1440 pikseli. Oczywiście ten panel jest dotykowy, jak na hybrydę tabletu z laptopem przystało.

huawei-matebook-e

Zobacz również: Recenzja Huawei MateBook X Pro. Ten sprzęt może zagrozić Apple

Huawei MateBook E ma miejsce na kartę Nano SIM i obsługuje sieć LTE Cat 16. Ponadto zastosowano tu technologię 4×4 MIMO, czyli transmisje wieloantenową. Ma ona zapewnić wyższą przepustowość i stabilność, by móc bez oporów korzystać z MateBook E gdziekolwiek. Prąd zapewnia tu bateria 36,3 Wh, która w teorii ma zagwarantować 10 godzin oglądania filmów bez przerwy. MateBook E waży ok. 700 g, nie wiem jednak czy mowa tu o samym „ekranie”, czy urządzeniu z podłączoną klawiaturą.

huawei-matebook-e

Huawei MateBook E jest póki co dostępny tylko w chińskim Huawei Mall. Wariant 8/256 GB kosztuje 3999 juanów (ok. 2250 zł), natomiast 8/512 GB kosztuje 4999 juanów (ok. 2800 zł). Cóż, wydaje się to być dość przystępną kwotą za ten sprzęt. Szczerze mi się podoba i fajnie gdyby trafił również do naszego kraju.

A czy wam podobają się takie urządzenia? Napiszcie w komentarzach! 

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej