Huawei MateBook X 2020 może rozpocząć nową erę laptopów z systemem Windows

Huawei MateBook X 2020 może rozpocząć nową erę laptopów z systemem Windows

Laptopy Huawei cieszą się całkiem niezłą popularnością. W szczególności te tańsze sprzęty oferują bardzo dobry stosunek ceny do możliwości, ale chiński producent nie zapomina także o bardziej wymagających użytkownikach. Już 19 sierpnia na rynek ma trafić zupełnie nowe urządzenie!

Huawei MateBook X 2020

Według najnowszych informacji już 19 sierpnia tego roku w Chinach odbędzie się konferencja, na którego zobaczymy nowe model laptopa. Co ważne sam Huawei opublikował plakat zapowiadający to wydarzenie, a co za tym idzie możemy traktować to jako coś w stu procentach pewnego. Jedną z najważniejszych nowości w tegorocznym MateBook X ma być gładzik czuły na siłę nacisku. Oczywiście takie rozwiązanie występuje już w laptopach Apple pod nazwą Force Touch, ale w sprzętach z systemem Windows będzie to zupełna nowość.

Huawei MateBook X 2020 może rozpocząć nową erę laptopów z systemem Windows

Jeśli plotki dotyczące nowego touchpada w Huawei MateBook X 2020 się potwierdzą to bardzo możliwe, że będzie to laptop z najlepszym gładzikiem na rynku, a to dla wielu użytkowników pracujących na co dzień z wykorzystaniem tego typu urządzeń może okazać się jedną z cech decydujących o zakupie. Pełna specyfikacja nadal pozostaje tajemnicą, ale w sieci pojawiła się także grafika prezentująca kartę papieru w formacie A4 znajdującą się na rozłożonym laptopie. Zapewne ma to sugerować nam niewielki rozmiar tego urządzenia.

Huawei MateBook X 2020 może rozpocząć nową erę laptopów z systemem Windows

Zobacz także: Użytkownicy smartfonów Huawei mają prawo być wściekli: pozostaną bez aktualizacji

Jednocześnie bardzo możliwe, że Huawei będzie chciało czymś jeszcze nas zaskoczyć. Spodziewam się, że tegoroczny MateBook X będzie oferować bardzo dobrą wydajność i sprawdzi się zarówno w pracy jak i w mniej wymagających grach. Bardzo możliwe, że po premierze nowego laptopa producenta z Państwa Środka w samych Chinach doczekamy się także wprowadzenia tego sprzętu na rynek Europejski, a w tym i do naszego kraju. Wszystko stanie się jasne już 19 sierpnia. Czekamy z niecierpliwością!

Co myślicie o nowym laptopie Huawei? Czego oczekujecie po MateBook X 2020? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!