Huawei MatePad 11,5″S – czy przyszłość tabletów jest matowa?

Huawei MatePad 11,5"S z matowym ekranem
fot. ROOTBLOG

Huawei MatePad 11,5″ S to najnowszy tablet chińskiego producenta, który został wprowadzony na polski rynek kilka tygodni temu. MatePad 11,5″ S wyróżnia się nie tylko ciekawymi rozwiązaniami, ale także eleganckim designem,  przystępną ceną oraz niezłymi parametrami technicznymi.  Tablet skierowany jest do osób oczekujących zarówno dobrej wydajności, jak i wszechstronności w codziennym użytkowaniu, a do tego sprawdzi się w pracy oraz rozrywce. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej specyfikacji technicznej tego modelu, jego najważniejszym funkcjom oraz tym, co wyróżnia go na tle konkurencji.

Huawei MatePad 11,5”S z nietypowym wyświetlaczem

Matowy ekran w Huawei MatePad 11,5″ S jest jednym z kluczowych elementów wyróżniających ten model na tle innych tabletów dostępnych na rynku. Matowa powierzchnia wyświetlacza zapewnia kilka istotnych korzyści, które znacząco poprawiają komfort użytkowania. Warto wśród nich wymienić: 

  • minimalizacja odbić – matowy ekran skutecznie redukuje odbicia, które z reguły są problematyczne podczas korzystania z urządzenia na zewnątrz lub w jasnym pomieszczeniu. Rozwiązanie to pozwala zatem użytkownikom wygodnie korzystać z tabletu na zewnątrz bez konieczności nieustannego dostosowywania kąta nachylenia ekranu w celu uniknięcia odbić światła.
  • ochrona przed odciskami palców – ekran jest mniej podatny na smugi i odciski palców, co sprawia, że tablet wygląda estetyczniej, a czyszczenie wyświetlacza staje się rzadsze i łatwiejsze.
  • naturalne kolory – matowy wyświetlacz zapewnia naturalne odwzorowanie kolorów, a matowa powierzchnia eliminuje przesycone kolory i poprawia ogólny odbiór obrazu, co jest istotne dla osób zajmujących się grafiką, edycją zdjęć czy innymi zadaniami wymagającymi precyzyjnego odwzorowania barw.

Jak to rozwiązanie sprawdza się w codziennym użytkowaniu? Korzystanie z Huawei MatePad 11,5”S to czysta przyjemność, a samo rozwiązanie przypadło nam do gustu za sprawą braku jakichkolwiek refleksów oraz ogólnej jakości wyświetlanego obrazu. Jasne, w porównaniu do błyszczącego ekranu widać różnice w odwzorowaniu i nasyceniu kolorów, ale nowe rozwiązanie nie odbiega zbyt mocno. 

Jeśli chodzi natomiast o samo rysowanie, to postanowiliśmy oddać urządzenie w ręce profesjonalisty, który już przy pierwszym kontakcie zwrócił uwagę, że treści wyświetlane na ekranie w pełnym słońcu są zdecydowanie lepiej widoczne. Dodatkowym atutem jest też specjalna powłoka, która emituje papier. 

Huawei MatePad 11,5"S z matowym ekranem
fot. ROOTBLOG

Warto wspomnieć o parametrach technicznych zastosowanego ekranu. Może się on pochwalić przekątną 11,5 cala, rozdzielczością 2,8 K (1840×2800 pikseli), proporcjami 3:2 oraz częstotliwością odświeżania 144 Hz. Do tego warto wspomnieć o jasności maksymalnej na poziomie 500 nitów i 100% pokryciu gamy P3. Funkcjonalność tabletu można rozszerzyć przy wykorzystaniu dodatkowego akcesorium w postaci rysika M-Pencil z autorską  technologią Near Link. Rysik reaguje na ponad 10 tysięcy poziomów nacisku, a dzięki wspomnianej technologii praktycznie nie występują opóźnienia podczas pisania czy rysowania.

Rysowanie na matowym ekranie jest przyjemne w każdych warunkach, więc Huawei MatePad 11,5″S świetnie się sprawdzi wśród rysowników czy ilustratorów. Producent zadbał również o odpowiednie aplikacje, które pozwalają w pełni wykorzystać możliwości urządzenia. Warto zatem wspomnieć o aplikacji Huawei Notes, dzięki której zwykłym notatkom można nadać znacznie więcej charakteru. Z kolei aplikacja GoPaint jest naprawdę atrakcyjnym rozwiązaniem, które swoim sposobem działania i rozmieszczeniem funkcji nawiązuje do innych tego typu aplikacji. Sprawia to, że użytkownik korzystający dotychczas z innego programu może w szybki i intuicyjny sposób rozpocząć pracę na MatePad 11,5”S. Producent zadbał również o odpowiednie aplikacje, które pozwalają w pełni wykorzystać możliwości urządzenia. Aplikacja pozwala na malowanie i rysowanie bez ograniczeń, a do tego wiernie odwzorowuje szeroką gamę stylów artystycznych.

Producent chwali się, że aplikacja oferuje ponad 100 profesjonalnych pędzli, a także umożliwia importowanie i edycję własnych. Aplikacja pozwala na malowanie olejne czy też akwarelą, a do tego wszystkiego daje możliwość dostosowania m.in. intensywności rozlania farby. W GoPaint można korzystać z gestów, które ułatwiają rysowanie i poruszanie się po aplikacji. W GoPaint mamy obsługę warstw, podobnie jak w Photoshopie. Obsługuje ich aż 240, dzięki czemu można tworzyć wielowarstwowe grafiki.

Tablet zapewnia także dostęp do najpotrzebniejszych aplikacji, które wystarczy pobrać z AppGallery. Poza tym wszystkim warto wspomnieć o obecności ośmiordzeniowego procesora Kirin 9000WL, 8 GB pamięci RAM, 256 GB pamięci wewnętrznej na dane użytkownika oraz akumulator o pojemności 8800 mAh z technologią szybkiego ładowania przewodowego o mocy 66 W. Huawei MatePad 11.5”S świetnie wypada też pod względem użytych materiałów i jakości wykonania, a do tego całość prezentuje się elegancko i minimalistycznie.

Artykuł sponsorowany. Artykuł powstał przy współpracy z marką Huawei.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!