Huawei z komputerem stacjonarnym? MateStation S oficjalnie w Polsce!

huawei matestation s

Już od jakiegoś czasu wiedzieliśmy, że Huawei pracuje nad komputerami stacjonarnymi. Dzisiaj natomiast zaprezentował takowy sprzęt, który właśnie trafi do Polski! Cena jest kusząca.

Huawei MateStation S – komputer stacjonarny do pracy

Huawei właśnie wprowadził na nasz rynek komputer stacjonarny MateStation S. Jego forma przypomina mi sprzęty typowo biurowe, które mogliśmy niegdyś znaleźć w wielu placówkach – również w szkołach. Na szczęście Chińczycy trochę poeksperymentowali z designem i komputer wygląda całkiem ładnie i spójnie. Ale co takiego oferuje?

Huawei MateStation S

Sercem sprzętu jest procesor AMD Ryzen 5 4600G, który wspomaga 8 GB pamięci RAM DDR4 3200 MHz. Na pliki użytkownika przewidziano dysk SSD NVMe o pojemności 256 GB. Nie zabrakło obsługi Bluetooth 5.0, sieci WiFi zarówno 2,4 jak i 5 GHz. Porty wydają się być wystarczające – na przodzie mamy USB-C, USB 3.2 Gen2 oraz Jack 3,5 mm. Z tyłu znajdziemy 2x USB-A 2.0, 2x USB-A 3.2 Gen1, HDMI, VGA oraz RJ-45. Całość jest zasilana przez zasilacz o mocy 300 W. Ważnym elementem jest fakt, że wymiary komputera to 293 x 315,5 x 93 mm.

Całość działa pod kontrolą Windowsa 10 Home. Niestety, nie wiemy co wsparciem Linuxa, choć jeśli Huawei skorzystał z domyślnych komponentów AMD, to nie powinno być problemu. Na szczęście wiemy, że użytkownik będzie mógł komputer rozbudować wykorzystując magistralę PCI. Huawei ponadto chwali się bardzo cichym chłodzeniem.

Huawei MateStation S – cena

Huawei MateStation S można kupić w przed sprzedaży do 22 sierpnia za 2999 złotych w zestawie z monitorem Huawei Display 23.8″. Nie wybierając zestawu musimy zapłacić 2699 zł (regularna cena monitora to 699 zł).

Huawei MateStation S

Źródło: Informacja prasowa

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!